• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Microsoft Office në ARM?

SEa

Anëtar i ri
Anëtar
Jan 15, 2010
Postime
1,516
Pikët
0
Vendndodhja
marina di massaPas informata për versionin e Windows për platformën ARM, tregime të ngjashme po sillen edhe për paketën e kompanisë për aplikacione të zyrës.
Thashethemet e mëhershme për paraqitjen e shpejtë të Windowsit të ri për ARM do të mund të nënkuptonte mbështetjen më të madhe të kompanisë për këtë platformë. Kompjuterët e ndryshëm tablet dhe telefonat e mençur të vënë në funksion nga procesorët me arkitekturë ARM kohëve të fundit jashtëzakonisht të popullarizuar, e Microsoft me versionin e veçantë të Windows do të mund të bëj për vete një pjesë të rëndësishme të tregut.

Sipas të dhënave të fundit, Microsoft së bashkë me Windows përgatitë edhe versionin e paketës softuerike Office për ARM, që do të mund të tërhiqte një numër të madh të përdoruesve. Së bashku me Apple, në tregun e kompjuterëve tablet aktualisht dominon vetëm edhe Google, softueri Android 3.0 (Honeycomb) i tij, i cili është i dizajnuar veçanërisht për tablet, do të duhej të sheh dritën shumë shpejt.

Në anën tjetër, informatat e tanishme flasin se Microsoft Windows e Office për ARM në distribucion do të del gjatë vitit 2012.
 
Top