• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Microsoft Touch Mouse

SEa

Anëtar i ri
Anëtar
Jan 15, 2010
Postime
1,516
Pikët
0
Vendndodhja
marina di massa

Njësia e Microsoftit për zhvillim të harduerëve ka shpikur edhe një mi kompjuterik - Touch Mouse me mbështetje për menaxhim multi-touch.
Pjesa e sipërme e miut ndjeshme në prekje është në një pjesë dhe pa prerje për taste të veçanta, e mbështet urdhrat e njëjta deri në tre gishtërinj.Siç thonë nga kompania, Touch Mouse mbështet madhësi të ndryshme të gishtërinjve, e navigacioni para dhe prapa (në shfletues apo në Windows) kontrollohet me gisht të madh të dorës. Është integruar sensori BlueTrack i cili mundëson përcjelljen e lëvizjeve në të gjitha llojet e sipërfaqeve, e miu nëpërmes pranues nano USB komunikon me kompjuterin pa tela.

Çmimi i rekomanduar i shitjes për tregun amerikan është 80 dollarë. Para-porositë kanë filluar, mirëpo me dërgesat Microsoft fillon vetëm gjatë qershorit.
 
Top