• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Mika bën muzikë për fansa

SEa

Anëtar i ri
Anëtar
Jan 15, 2010
Postime
1,516
Pikët
0
Vendndodhja
marina di massa
Këngëtarit britanik, Mika, nuk i intereson nëse njerëzit nuk e pëlqejnë muzikën e tij, pasi që ajo nuk është për njerëzit të cilët nuk e kuptojnë atë.
Krijuesi i hitit “Relax Take It Easy”, nuk brengoset nëse lë mbresa tek njerëzit të cilët nuk janë fansa të tij, sepse ai e di se këngët që bën ai nuk u përshtaten zhanreve të ndryshme.

“Nëse nuk e kuptoni muzikën time, atëherë kjo do të thotë se nuk është për ju. Muzika ime nuk është e kalkuluar. Është produkt i rrethanave. Mund t’iu përshtatet për shkak të jetës që keni pasur apo për shkak të ngjarjeve të njëjta. Por, muzika ime nuk është modë. Nuk është tingull. Nuk është skenë. Kurrë nuk është pranuar në skenë. Unë tentova. Unë nuk di si të bëj muzikë tjetër pos kësaj që di”, u shpreh Mika
 
Top