• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Miliarderi kinez dhuron gjithë pasurinë për bamirësi

Forum-Al

Aty ku shqiptarët mblidhen
Anëtar
Jan 5, 2010
Postime
560
Pikët
28
Vendndodhja
Forum
Miliarderi kinez Yu Penian, i cili ka fituar 8.2 miliardë juanë (1.2 miliardë dollarë) në tregun e patundshmërive, ka vendosur që gjithë pasurinë ta dhurojë për bamirësi, publikoi sot gazeta kineze në gjuhën angleze “China Daily”.


Me dhurimin e pasurisë së tij për fondin e bamirësisë me emrin e tij, Yu është bërë filantropi më i madh në historinë e Kinës.

Magnati 88-vjeçar ka shprehur shpresën se vendimi i tij do të shërbejë si shembull për kinezët tjerë të pasur.

Pasurinë e tij, Yu Penian e ka krijuar nga “zeroja” dhe, siç ka thënë, dëshira e tij për të ndihmuar të varfrit ka ardhur nga vështirësitë që e kanë përcjellë në rini.

“Më pëlqen t’i ndihmoj të varfërve, pasi që edhe unë kam njëri prej tyre dhe shumë mirë e kuptoj situatën e tyre dëshpëruese”, tha filantropi më i madh kinez.Forum-Al.com
Aty ku shqiptarët mblidhen!
 

Angel`BoY

Atje ku ti nuk je :)
Anëtar
Jan 5, 2010
Postime
169
Pikët
0
Vendndodhja
Tirane
Përgjigje e: Miliarderi kinez dhuron gjithë pasurinë për bamirësi

o te martofte Kina ty ishalla Nuk e Hodhe ketej ndonje Pjese te pasurise re dreq :p
 

PUPA

Anëtar i ri
Anëtar
Sep 15, 2009
Postime
662
Pikët
0
Vendndodhja
Italy
Përgjigje e: Miliarderi kinez dhuron gjithë pasurinë për bamirësi

Bravo i qofte..
 
Top