• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Ministrja gjermane: Kod sjelljeje për Facebook-un

Heily

BuRreLse
Anëtar
Jan 16, 2010
Postime
333
Pikët
0
Vendndodhja
Ku tme doje e bardha zemer


Një ministre gjermane ka kërkuar një kod sjelljeje ndaj shoqërive online për të evituar që interneti të bëhet “shkelësi i privatësisë së shekullit”.

Ministrja për Mbrojtjen e Konsumatorëve, Ilse Aigner akuzon Google dhe Facebook të mos ofrojë garanci të mjaftueshme për mbrojtjen e privatësisë.

Në fillim të qershorit Aigner ka fshirë profilin virtual nga Facebook-u, i cili sipas saj nuk respekton sferën private të përdoruesve.
 

SystemA

V.I.P
Anëtar
Sep 14, 2010
Postime
61,426
Pikët
113
Përgjigje e: Ministrja gjermane: Kod sjelljeje për Facebook-unNjë ministre gjermane ka kërkuar një kod sjelljeje ndaj shoqërive online për të evituar që interneti të bëhet “shkelësi i privatësisë së shekullit”.

Ministrja për Mbrojtjen e Konsumatorëve, Ilse Aigner akuzon Google dhe Facebook të mos ofrojë garanci të mjaftueshme për mbrojtjen e privatësisë.

Në fillim të qershorit Aigner ka fshirë profilin virtual nga Facebook-u, i cili sipas saj nuk respekton sferën private të përdoruesve.
Une personalisht kam pasur ftese nga nje web gjerman(mbase dhe shqiptar????) per ne Facebook!
Kurre,perse e di kush e ka krijuar,m.gj-se dihet kush jemi!
Por te pakten nuk duan ta marrin vesh te tjeret.
lg
 

Beaute

V.I.P
Anëtar
Jan 8, 2010
Postime
18,290
Pikët
83
Vendndodhja
Dans ton cœur mon amour
Përgjigje e: Ministrja gjermane: Kod sjelljeje për Facebook-un

Skam fcb dhe as nuk e hap ...pikerisht per kete arsye qe sdua ta dine kush jam e reciprokisht s'nderhyj ne detajet personale e ne privatesin e dikujt !
 
Top