• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Mirëmëngjesi ( Eja, na e thuaj një fjalë të mirë, falna një buzëqeshje )

Angelisa

V.I.P
Anëtar
Sep 29, 2014
Postime
17,063
Pikët
113
Përgjigje e: Mirëmëngjesi ( Eja, na e thuaj një fjalë të mirë, falna një buzëqeshje )

Paguan mire per buzeqeshjen?:d
 

Rex

V.I.P
Anëtar
Sep 1, 2010
Postime
13,601
Pikët
83
Përgjigje e: Mirëmëngjesi ( Eja, na e thuaj një fjalë të mirë, falna një buzëqeshje )

Definitivisht une funksionoj me rreze te diellit. Nga 88 vjec sa ndihesha dje , sot po ndihem si me qene 18.

Realisht jam 19 e gjys.

P.s. Mire qe paska mbijetu kjo tema, edhe pse une nuk buzeqeshi deri ne dreke. Me duhen nja 4-5 ore parapergatitje.
 

Gi de Masha

V.I.P
Anëtar
Apr 21, 2010
Postime
14,592
Pikët
113
Vendndodhja
Danimarkë
Përgjigje e: Mirëmëngjesi ( Eja, na e thuaj një fjalë të mirë, falna një buzëqeshje )

God morgen nye dag

Mirëmëngjesi ditë e re
Mirëmëngjesi kënaqësi shpirti
Mirëmëngjesi, diell e erë
Mirëmëngjesi mendje e kthjellët
Mirëmëngjesi ti që në rrugë je
Mirëmëngjesi ti lojë e dëshiruar
Mirëmëngjesi! Mirëmëngjesi!

Mirëmëngjesi barishte e lule
Mirëmëngjesi për gjithçka që vjen
Mirëmëngjesi ti vogëlush
që akoma rri shtrirë në shtrat
Mirëmëngjesi njerëz anembanë
Mirëmëngjesi baba e nënë
Mirëmëngjesi! Mirëmëngjesi!
Mirëmëngjesi, mirëmëngjesi!
 

Elushe

~*~loved~*~
Anëtar
Aug 20, 2012
Postime
4,924
Pikët
113
Përgjigje e: Mirëmëngjesi ( Eja, na e thuaj një fjalë të mirë, falna një buzëqeshje )

Miremengjes, paçi nje dite te mbare!
 

Ajana87

V.I.P
Anëtar
Nov 26, 2013
Postime
4,313
Pikët
113
Vendndodhja
Tetove
Përgjigje e: Mirëmëngjesi ( Eja, na e thuaj një fjalë të mirë, falna një buzëqeshje )

Mirmengjes...fjale te mire!
Apo.doni dhe embelsire,
Ta shoqeroni me kafe
Dhe te mos boni shum.llafe :p
Vec buzqeshni edhe shkoni
Jeten tuaj ju jetoni...
Kafe llafe.na.shkoj jeta
Mirmengjes e.mir.se.u gjeta
Na.eshte.bere.forumi.shtepia e dyte.
Une keshtu.mendoj.edhe pike. :p


Ps/ doja te di.sa.paguhen.jo buzeqeshjet.por ato qeshjet.me.ze..p.sh ha ha ha..ose hihihi :p
 

Gi de Masha

V.I.P
Anëtar
Apr 21, 2010
Postime
14,592
Pikët
113
Vendndodhja
Danimarkë
Përgjigje e: Mirëmëngjesi ( Eja, na e thuaj një fjalë të mirë, falna një buzëqeshje )

Mirëmëngjesi ditë e re!
Nise ditën duke përqafuar një vogëlush/e.
Nise ditën duke menduar për ta ndihmuar dikë që ka nevojë për ndihmë.


Thënie: Mbaj mend nga të moshuarit kur në ode duke folur për pozitivitetin citinin edhe Muhametin a.s. që kishte thënë: "Ishalla kurrë nuk ulem në sofër pa një fëmijë a pa një mysafir"

Besoj nuk ka nevojë për shpjegime më të hollësëishme se çfarë domethënie ka kjo shprehje.


Nda unë po e nis ditën me Tolin tim.

 

Lea

E dashuruar kok e kemb mbas nje engjelli ❤
Anëtar
Sep 4, 2017
Postime
10,252
Pikët
113
Vendndodhja
Pran saj, sot e pergjithmon :)
Përgjigje e: Mirëmëngjesi ( Eja, na e thuaj një fjalë të mirë, falna një buzëqeshje )

Mirmengjesi, ndoshta dielli nuk shkelqen, ndoshta pranvera akoma ben kaprico, ndoshta shiu akoma troket neper dritaret tona, por buzeqeshni dhe cdo gje do shkoj mire , ju uroj nje dite plot surpriza te embla, qetesi, falni sa me shum dashuri, eshte e vetmja gje qe smbaron kurr , dhe te jep ngrohtesi![emoji5]
 

Gi de Masha

V.I.P
Anëtar
Apr 21, 2010
Postime
14,592
Pikët
113
Vendndodhja
Danimarkë
Përgjigje e: Mirëmëngjesi ( Eja, na e thuaj një fjalë të mirë, falna një buzëqeshje )

Mirëmëngjesi...Ja dhe versioni danisht

 
Last edited:

Gi de Masha

V.I.P
Anëtar
Apr 21, 2010
Postime
14,592
Pikët
113
Vendndodhja
Danimarkë
Përgjigje e: Mirëmëngjesi ( Eja, na e thuaj një fjalë të mirë, falna një buzëqeshje )

Me f’tyrë t’ qeshun po më vjen
nji fjalë t’ mirë a do t’ma thu’sh…
gjumi natën s’po më merr
tuj mendu a do t’më du’sh….

[ame]https://www.youtube.com/watch?v=a05Kfp_D0qo[/ame]
 

Gi de Masha

V.I.P
Anëtar
Apr 21, 2010
Postime
14,592
Pikët
113
Vendndodhja
Danimarkë
Përgjigje e: Mirëmëngjesi ( Eja, na e thuaj një fjalë të mirë, falna një buzëqeshje )

``chairhide``

Hiq ashpërsinë ta kuptosh :p ``chairhide``

Shkruaj të dashur forumistë :p
Buzëqeshni
Buzëqeshni :D

Kaq!
E ka kjo pak fiksim Demkën, po nejse ...

Buzëqesh ai që ka shpirt bilur ... Sami Frashëri e thotë bukur:

"Njeriut të gëzuar gjëmbi i duket trëndafil, për njeriun e pezmatuar s’ka ndryshim trëndafili nga gjëmbi; në çdo gjë ai sheh një pezmatim, një dëshprim, s’kënaqet me asgjë".
 
Last edited:

Gi de Masha

V.I.P
Anëtar
Apr 21, 2010
Postime
14,592
Pikët
113
Vendndodhja
Danimarkë
Përgjigje e: Mirëmëngjesi ( Eja, na e thuaj një fjalë të mirë, falna një buzëqeshje )

meqe kemi nje teme per pershendetjet e zakonshme ditore,
meqe kemi kete temen vetem per pershendetjet e mengjesit,
meqe kemi nje tjeter vetem per kafen e mengjesit,
meqe kemi nje tjeter vetem per "Naten e Mire"
meqe kemi nje tjeter teme po te ngjashme per "Te Pagjumet"
meqe kemi nje tjeter vetem per shqiptaret ne USA
meqe kemi nje teme vetem per anetaret me te dashur
meqe kemi nje teme per Pershendetje me fotografi dhe muzike
meqe kemi nje teme vetem per gocat dhe cunat e Tirones
meqe kemi nje teme me varavingo nga udhetimet ne vendlindje

une mendoj qe s'ka me konkurrence, vendet jane te zena.
I vetmi vend i lire eshte vetem Pershendetje Jashtetokesore -qesh--qesh--qesh- ``14``
hahaahahah. edhe i kemi nja 28 tema vetëm për horoskop!
 

Performer

Sweet
Anëtar
Jun 30, 2016
Postime
20,372
Pikët
83
Përgjigje e: Mirëmëngjesi ( Eja, na e thuaj një fjalë të mirë, falna një buzëqeshje )

ju dua shume ….lol
 

Gi de Masha

V.I.P
Anëtar
Apr 21, 2010
Postime
14,592
Pikët
113
Vendndodhja
Danimarkë
Përgjigje e: Mirëmëngjesi ( Eja, na e thuaj një fjalë të mirë, falna një buzëqeshje )

Esther tek kjo teme, sa here qe futesh, e ke me detyrim te thuash diqka pozitive dhe ne fund te buzqeshes, ose me foto, ose me ndonje emocion nga forumi, mirepo eshte mandatory qe te jete pozitiv. Ja ndosha veq e ke vrejt dallimin ne momentin qe ke shkru tek kjo teme, se sa pozitiv je duke u ndje per momentin. :)
Mirëmëngjesi ditë e re!

Të faleminderit Lumi djali. Faktikisht tema është e njëanshme dhe e thurur që në fillim me një gabim teknik, besa edhe logjik. PO ata që nuk kanë fjalë të mira në përbërjen e shpirtit të tyre, po ata që nuk kanë buzëqeshje.... atëherë tema do të duhej të ishte: ( kështu sic është dhe me shtojcën ) ... eja merre një fjalë të mirë, bëhu të buzëqeshësh.


Për sot zgjodha një citat që m'u duk m e vlerë:

******

Të shprehësh mirënjohje do të thotë veçanërisht, të vlerësosh faktin që dikush ndryshe nga ty, e në një farë mënyre, është përgjegjës për mirëqenien tënde aktuale, komforte dhe të suksesshme. Nëse ti do merrje një dhuratë e nuk do shprehje asnjë tip falenderimi për këtë, mendon se kush të ka bërë dhuratën, do të donte të të bënte një tjetër? Ose kur jemi ne vetë që bëjmë një dhuratë, do na bëhej qejfi nëse do merrnim një shenjë mirënjohje, qoftë dhe për t’u siguruar që dhurata ka shkuar tek personi tjetër. Shpesh lind pyetja, ku ka shkuar mirësjellja për të thënë thjesht faleminderit. Mund të jetë e mjaftueshme edhe një email shumë i thjeshtë falenderimi! Në fund të fundit, a nuk i mësojmë fëmijët që kur marrin një dhuratë duhet gjithmonë të falenderojnë?

Pra, nëse ne na bëhet shumë qejfi nga një shenjë e vogël falenderimi kur bëjmë një dhuratë, përse mos të gjejmë kohë për të shprehur të gjithë mirënjohjen tonë?
 
Last edited:

Lea

E dashuruar kok e kemb mbas nje engjelli ❤
Anëtar
Sep 4, 2017
Postime
10,252
Pikët
113
Vendndodhja
Pran saj, sot e pergjithmon :)
Përgjigje e: Mirëmëngjesi ( Eja, na e thuaj një fjalë të mirë, falna një buzëqeshje )

Mirmengjesi MiM, dhe te gjitheve , nje dit te mbare e plot harmoni![emoji5]

Cdo gje nis nga nje shkelqim..........
 

Venom

Chill
Anëtar
May 16, 2018
Postime
6,445
Pikët
113
Vendndodhja
Albania
Përgjigje e: Mirëmëngjesi ( Eja, na e thuaj një fjalë të mirë, falna një buzëqeshje )

Mirmenegjesi shqype.
 
Top