• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Mish lepuri i pjekur me vere

SEa

Anëtar i ri
Anëtar
Jan 15, 2010
Postime
1,516
Pikët
0
Vendndodhja
marina di massa2 kg e gjysem lepur i ri ne copa

4 domate te qeruara e te grira shum

4 karafil

1 qepë të mesmee copëtuar, 1 qepe e njome e coptuar

2 karrota prerë në raundet

disa kërcell selino, të prera imët

1 filxhan verë e bardhë e thatë

Kripë ,,vaj,gjethe dafine

PERGATITJA

Nxehet furra ne 480 grade,vendos lepurin ne nje tas dhe hesh pak vaj,,qepen karafilin ,,dafinen karrotat selinon kripen,shtojme domatet

i perziejme sebashke

Lyejme tepsin me vaj dhe hedhim lepurin me gjith perberesit e mesiperm,,

e fusim ne furre dhe e leme ashtu per 10 minuta,

,e ulim temperaturen ne 350 grade

Shtojme veren dhe e mbulojme tepsine me leter alumini piqet rreth 45minuta

Minutat e fundit e heqim leteren e aluminit
 
Top