• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Mish pule e makarona në tigan

SEa

Anëtar i ri
Anëtar
Jan 15, 2010
Postime
1,516
Pikët
0
Vendndodhja
marina di massa
Përbërësit për 4 persona:

* 300 gr makarona
* 250 gr fi let pule
* 100 gr karota
* 150 gr kokrra misri (nga doza)
* 150 gr bizele (të ngrira, ose të konservuara)
* 100 gr ajkë e thartë
* 30 gr margarinë ose vaj
* 1 qepë
* 2 thelpinj hudhre, kripë, pipër i zi

Përgatitja:

Në një enë me ujë të valë e kripë, makaronat qitën të zihen për 8 minuta. Hiqen nga zjarri dhe derdhën në kulluese.

Mishi lahet dhe prehët në copa mesatare të mëdha. Qepa e hudhra qërohen e grihën imët.
Margarina qitët në tigan, kaurdisët qepa e hudhra, pastaj qitet mishi dhe së bashku kaurdisën për 5 minuta.

Ndërkohë, karotat qërohen e prehën në formë shkopinjsh të hollë dhe qitën në mish. Pastaj i qitët kripa e piperi dhe kaurdisen edhe 5 minuta.
Misri hiqet nga doza e kullohet nga uji, bashkë me bizele qitën në tigan, vazhdohet zierja
edhe 5 minuta.

Në fund qitën edhe makaronat e zier e të kulluar, qitët edhe ajka, përzihen të gjitha mirë dhe në fund gjellës i jepet shija sipas dëshire.
 
Top