• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Mish qingji ne salce

SEa

Anëtar i ri
Anëtar
Jan 15, 2010
Postime
1,516
Pikët
0
Vendndodhja
marina di massaMishin e vendosim ne tenxhete me uje dhe e veme te zijeje,,kur e shohim se eshte afruar te zihet ,,

Marrim nje tigan te thelle veme te skuqet, nje qepe mesatare te grire imet,

me pas shtojme mishin qingji me copa e perziejme derisa te marrin njefar ngjyre

, me pas i shtojme leng limoni, dhe perziejme deri sa te avulloje.

grijme ne mixer nje spec te kuq e dy domate te qeruara

i shtojme kete salce mishit , e rregullojm per piper, kripe e i hedhim dhe nje gjeth dafine perziejme duke shtuar dhe pak leng te mishit ,e lem ne zjarr te ulet per 20 min....duhet te mbetet mishi ne nje si tip salce

shoqerojeni me patate
 
Top