• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Mish vici me bizele

SEa

Anëtar i ri
Anëtar
Jan 15, 2010
Postime
1,516
Pikët
0
Vendndodhja
marina di massa

1 kg mish vici ne racione

1/2filxhan caj vere e bardhe

1/2 kg bizele

Pakez trumez e grire

Gjalp ose vaj,,krip ,piper

2 lug supe salce

PERGATITJA

Ne nje tenxhere skuqim mishin me vaj ose gjalp hedhini mishit krip dhe piper salcen

Hidhni veren dhe verini kapakun shtoni trumezen shtoni dhe 2 filxhan caj uje dhe lereni te zieje ngadale

Zihen bizelet me uje e kripe,,pastaj kullohen bizelet dhe hidhen te mishi pasi eshte zier ai

I leme dhe per pak minuta ne zjarr sebashku
 
Anëtar
Sep 2, 2014
Postime
12,529
Pikët
113
Vendndodhja
zemra e alpeve Österreich
Përgjigje e: Mish vici me bizele

pa tlyn mer babe, se eshte kolesterol i gjalle dhe i mbulon shijen......! Hudhi 2 luge voj ullini, ne vend te krypes perdor me mire nje kubet Knorr vegetable qe i jep me shije, salcen hudhja ne fund.... Po trumez ca eshte se as me google spo e gjej dot....:d
 

drague

V.I.P
Anëtar
Sep 20, 2010
Postime
32,307
Pikët
113
Përgjigje e: Mish vici me bizelejane recetta te vjetra Babe. timo.,thymian ;)
 

Smokkie

V.I.P
Anëtar
Oct 6, 2015
Postime
2,191
Pikët
113
Përgjigje e: Mish vici me bizele

Rekomandohet te konsumohet gjysem buke :)
 
Top