• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Mish vici me vere

SEa

Anëtar i ri
Anëtar
Jan 15, 2010
Postime
1,516
Pikët
0
Vendndodhja
marina di massamerrni mishin e vicit, e lani dhe e vini ne tenxhere i shtoni vaj ulliri, rosmarine ,gjeth dafine, limon ne copa, dy tre hurdhera kripe e limon, mund te shtoni dhe ndonje erez tjeter sipas deshires. dhe e mbuloni te terin me vere te bardhe, filloni zierjen me flake te ulet, kur te kete evaporuar e gjithe verera, e perzieni pak ne vajin qe mbetet, duke kontrulluar a ka zier dhe fikni zjarrin. per kete lloj gatimi . duhet mish qe zien shpejt ( edhe mishi i pules munt te gatuhet keshtu ).
 
Top