• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Mish vici ne qumesht

SEa

Anëtar i ri
Anëtar
Jan 15, 2010
Postime
1,516
Pikët
0
Vendndodhja
marina di massa
1 fileto vici rreth 800gram

100gr proshute e thate

100gram djathe fontina eshte pak i yndyrshem e i bute si ai i picave

80 gr kackavall

4luge vaj ulliri

gjysem litri qumesht,,kripe ,piper,,

PERGATITJA

Rrihni lehte feten e mishit,pasi ta keni mbuluar me leter alumini,bejeni me kripe ,piper,,

vendosni fetat e proshutes,,e djathi e ,kackavallin e grire,,

Rrotullojeni fileton dhe lidheni ma spango kuzhine ose rrjete kuzhine

Ne nje tigan te thelle skuqim mishin nga te gjitha anet ,,hedhim qumeshtin duhet mbuluar filetoja me te

e shohim per kripe dhe njehere

Zihet ne zjarr mesatar ose te ulet,, duke e kthyer fileton nga te gjitha anat,,rreth nje ore vazhdoni me kete proces

Sherbehet mishi i prere ne feta i lyer me sukon e tij,,,shoqerohet me pure patatesh
 
Top