• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Miss Kosova Universe me një kostum të ri kombëtar

Forum-Al

Aty ku shqiptarët mblidhen
Anëtar
Jan 5, 2010
Postime
560
Pikët
28
Vendndodhja
Forum
Miss Kosova Universe, Kështjella Pepshi është paraqitur me një kostum interesant gjatë konkurrencës së Miss Universe që këtë vit mbahet në Nevada të Shtetëve të Bashkuara të Amerikës.


E veshur me një kostum ngjyrë ari dhe një kokë të një cjapi që simbolizon përkrenaren e Skendërbeut, Kështjella ka bërë një paraqitje më këtë kostum që thuhet se është punuar nga agjencia e njohur e modës, Victoria Secret.

Agjencitë e lajmeve kanë shkruar se kostumi është kostum kombëtar i Kosovës.

Problemi i vetëm qëndron se kostumi i tillë nuk është parë asnjëherë nëpër ekspozitat e etnografëve të Kosovës që janë mbajtur shpesh nëpër trojet shqiptare gjatë këtyre viteve dhe nuk dihet se a është pjesë e etnografisë sonë, e cila është shumë e pasur sa i përkëtë këtyre kostumeve.

Por, ende nuk dihet se a është ky kostum ide e Fadil Berishës apo është ide e kreatorëve të “Victoria’s Secret”.
Forum-Al.com
Aty ku shqiptarët mblidhen!
 
Top