• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Misteri i zbulimit që mahniti shqiptarët

Mandi

ஜ۩۞۩ஜ
Staff member
Anëtar
Feb 8, 2009
Postime
9,567
Pikët
113
Vendndodhja
Çfarë ishtë ky vendbanim mëse 5500 vjeçar ? Kush ishin banorët e tij ? Çfarë u zbulua nga arkeologët shqiptarë ? Një histori mahnitëse. 5500 vjet me pare ky vend nuk ka qene i boshte si sot.... Ketu ngrihej nje vendbanim i rendesishem qe me zbulimin e tij ne fundvitet 60 mahniti arkeologet shqiptare. Cila eshte arsyeja ? Bashke do te rinxjerrim ne drite nje tjeter vend te rralle e te mistershem te historise sone. Cfare ishte ky vend, ky komunitet, kjo qender e larget e ndertuar mijera vjet me pare ? Kush ishin banoret e saj, ata qe realizuan keto vepra te mrekullueshme dhe cila eshte historia e mjergullt e tyre ?
 
Top