• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Modifikimi i skedarit "Hosts", vija e parë mbrojtëse

dr.PC

electronic doctor
Anëtar
Jan 18, 2011
Postime
4
Pikët
0
Përgjigje e: Modifikimi i skedarit "Hosts", vija e parë mbrojtëse

Kjo eshte per ta bllokuar ndonje faqe apo ftp e internetit te mos hapet ne pc tuaj
pra tek Windows XP gjendet keshtu
C:\WINDOWS\system32\drivers\etc
dhe hapet hosts fajlli edhe shkruhet ndonje faqe apo ftp qe nuk deshiron te hapet tek pc-ja juaj
Deshta te shtoj pak me shume rreth ketij postimi...thanks
 
Top