• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Modul per security

Geri

half man, half amazing
Staff member
Morning Star
Anëtar
Feb 9, 2009
Postime
2,656
Pikët
113
Vendndodhja
Tirane
Security Scanner mode ne SMF

gjejeni kete ë> Ne /BoardIndex.template.php

dhe Siper asaj Vendoseni kete kodin e Poshtem ;

echo '<br /></div>';
// by cr0n
echo ' <div class="tborder" >
<table border="0" width="100%" cellspacing="1" cellpadding="2" class="bordercolor">
<tr>
<td width="100%" colspan="4" class="catbg" height="10">
<center><font color="#FFFFFF"><b>Vizitori Security Scanner</b></font></td></center>
</tr>

<tr class="titlebg">
<td width="24%" align="center"><span class="smalltext">
<font style="FONT-SIZE: 8pt"><font size="2" color="#ffffff">Adresa juaj IP</font><font size="3" color="#ffffff">:</font>
</span></td>
<td width="24%" align="center"><span class="smalltext">
<font style="FONT-SIZE: 8pt"><font size="2" color="#ffffff">Infot e Lidhjes</font><font size="3" color="#ffffff">:</font></font></span></td>
<td width="25%" align="center"><span class="smalltext">
<font style="FONT-SIZE: 8pt"><font size="2" color="#ffffff">Gjendja Juaj</font><font size="3" color="#ffFFff">:</font></font></span></td>
<td width="24%" align="center"><span style="font-size: 8pt"><font size="2" color="#ffffff">System Info</font><font size="3" color="#ffffff">:</font></span></td>
</tr>
<tr bgcolor="#ffffff">
<td width="25%" class="windowbg2" align="center" height="5">
<!-- ip -->
', $_SERVER['REMOTE_ADDR'], '
<!-- /// -->
</td>
<td width="25%" class="windowbg2" align="center" height="5">
<!-- Lidhja -->
', $_SERVER['HTTP_USER_AGENT'], '
<!-- /// -->
</td>
<td width="25%" class="windowbg2" align="center" height="5">
<!-- Gjendja -->
******** language="Javascript" src="http://www.ip2phrase.com/ip2phrase.aspëtemplate= <COUNTRY> <FLAG><br><CITY> "></script>
<!-- /// -->
</td>
<td width="25%" class="windowbg2" align="center" height="5">
<!-- sistem log -->
[<font color="#000000" face="Verdana" size="2">U regjistruat ne Sistemin Tone!</font>]
<!-- /// -->
</td>

</tr>
</table>
</div>';
 
Top