• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Monolog

Meri

.
Anëtar
Sep 26, 2009
Postime
13,627
Pikët
113
Vendndodhja
...aty-këtu, tutje-tëhu`...


- E bukur !
- Cfare ka te bukur tek kjo ?!
- Gjithcka.
- Qe eshte....cila ?
- Gjithcka pra, te 4 elementet..
- Qe jane... ?
- Po ja, ndricimi, druri, fijet e perdredhura kaq me mjeshteri te litarit, dhe ai trendafili...ashtu i ngerthyer prej tij..
- Nuk shoh asgje te bukur.... Mgjth cfare te terhoqi me teper ?
- Burimi i drites...perqendrimi i rrezeve ne ate lidhje perfekte te lakut...
- Burimi i drites ?, mendoja se paku se do te thoje trendafili..
- Oh jo, mua me pelqen trendafili blu...
- S'po thua te verteten...cfare fsheh pas gjithe kesaj ?
- Nuk mund t'a shpreh...nuk mund te gjej fjale...
- Genjeshtare ! Sa e afte je per t'u fshehur ne skutat e thella te vetedijes...!
- Ndoshta jam..
- Cfare mendon kur e sheh ?
- T'u pergjigja !
- Akull qe je ....e ngurte qe je..... Eshte e veshtire per ty qe te jesh e sinqerte edhe me veten..?!
- Jo nuk jam akull....jam e trembur...
- Ooo ti Je kot !
- Kjo ishte, sa mire qe e gjete, keshtu do te me lesh rehat...
- S'je mire per zotin, ti !
- Vfc ! Ah se harrova....kthehu perseri, nuk kam me ke te grindem...

-
 

BABAYAGA

V.I.P
Anëtar
Apr 7, 2020
Postime
1,137
Pikët
113


- E bukur !
- Cfare ka te bukur tek kjo ?!
- Gjithcka.
- Qe eshte....cila ?
- Gjithcka pra, te 4 elementet..
- Qe jane... ?
- Po ja, ndricimi, druri, fijet e perdredhura kaq me mjeshteri te litarit, dhe ai trendafili...ashtu i ngerthyer prej tij..
- Nuk shoh asgje te bukur.... Mgjth cfare te terhoqi me teper ?
- Burimi i drites...perqendrimi i rrezeve ne ate lidhje perfekte te lakut...
- Burimi i drites ?, mendoja se paku se do te thoje trendafili..
- Oh jo, mua me pelqen trendafili blu...
- S'po thua te verteten...cfare fsheh pas gjithe kesaj ?
- Nuk mund t'a shpreh...nuk mund te gjej fjale...
- Genjeshtare ! Sa e afte je per t'u fshehur ne skutat e thella te vetedijes...!
- Ndoshta jam..
- Cfare mendon kur e sheh ?
- T'u pergjigja !
- Akull qe je ....e ngurte qe je..... Eshte e veshtire per ty qe te jesh e sinqerte edhe me veten..?!
- Jo nuk jam akull....jam e trembur...
- Ooo ti Je kot !
- Kjo ishte, sa mire qe e gjete, keshtu do te me lesh rehat...
- S'je mire per zotin, ti !
- Vfc ! Ah se harrova....kthehu perseri, nuk kam me ke te grindem...

-
Shume dramatike! Mos valle je zonja. Browning ?
 
Top