• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Moore-Bening prezantojne filmin ?The Kids Are All Right?

Forum-Al

Aty ku shqiptarët mblidhen
Anëtar
Jan 5, 2010
Postime
560
Pikët
28
Vendndodhja
Forum
Julianne Moore dhe Annette Bening kane prezantuar ne Berlin filmin e tyre me te fundit “The Kids Are All Right”.


Dy bukuroshet amerikane prekin temen delikate te bashkejeteses mes dy femrave ku subjekti i filmit flet per konceptin e nje familjeje te shendoshe.

“Ky film eshte portreti i nje familjeje per te cilen orientimi seksual nuk ka asnje rendesi”, shprehet Benning. Ne familjen e perbere nga dy mamate bukuroshe dhe dy femijet Joni e Laser, babai i tyre natyral behet i gjalle kur djali me i madh mbush 18 vjec.

Por ne fund familja vazhdon te beje jeten e meparshme, pasi dy femrat e nxjerrin babain e femijeve nga ky ambient, duke e perjashtuar pergjithmone. “Filmi i financuar ne menyre te pavarur eshte xhiruar per 21 dite dhe del ne SHBA ne nje moment qe levizjet sociale per te drejtat e cifte gay, po fuqizohen”, shprehet regjisorja Cholodenko./tch/Forum-Al.com
Aty ku shqiptarët mblidhen!
 
Top