• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Motivim

LOST

1- Get out before sunrise!
Staff member
Anëtar
Apr 7, 2020
Postime
3,186
Pikët
113
Video, fotografi, shprehje dhe diskutime rreth motivimit individual dhe ne grup.

GREG PLITT nje nga ikonat e stervitjes dhe motivimit individuale, fatkeqesisht i ndare nga jeta ne vitin 2015 ne moshe 37 vjeçare, pasi u perplas me nje tren gjat xhirimeve te nje videoje mbi shinat e nje hekurudhe (R.I.P) .


6BD575A4-F17F-4634-BD49-9B9BB24CCBAE.jpeg

1980F009-DFC9-4131-B44B-06D8405E9B7D.gif

 

Zana

🇦🇱e....Thjeshte🇦🇱
Anëtar
Oct 21, 2013
Postime
43,963
Pikët
113
Vendndodhja
🌑
Kieran Behan

A World Cup champion in the floor event, 22-year-old Kieran Behan may still find it tough to break into the medal reckoning at London 2012. But, having booked his place at London 2012, his is one of the Games' most inspirational stories.

Kieran Behan


To come through everything that's happened with injuries I've got the luck of the Irish on my side, most definitely

At the age of 10, Behan was left in a wheelchair following complications removing a non-cancerous tumour on his leg. Fifteen months later, he had made a miraculous recovery and was back in the gym.

However, a freak training accident then left him with brain damage and he had to re-learn how to carry out simple movements such as moving his head. Following three years of intense rehabilitation and determination, he was back training.

Against all the odds, and having been told twice that he would never walk again, in January Behan became the second Irish gymnast in history to qualify for the Olympics.

"I was told, 'You're never going to be able to walk again let alone do gymnastics,'" he recalled. "To find out I'm going to the Olympic Games is something dreams are made of."

 
Top