• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Muhamed emri më i popullarizuar në Skoci dhe Angli në vitin 2009

SEa

Anëtar i ri
Anëtar
Jan 15, 2010
Postime
1,516
Pikët
0
Vendndodhja
marina di massa
Muhamed është emri më i shpeshtë i fëmijëve të lindur në Angli dhe Skoci në vitin 2009, sipas statistikave zyrtare të publikuara të mërkurën. Oliver është në krye të top listës prej dhjetë emrave që pagëzohen djemtë. Nëse merren parasysh 12 ortografi me të cilat paraqitet emri Muhamed, atëherë ky emër është i ngjashëm edhe me versionet: Mohamed, Muhammad, Mohammad, Mohammed, Mohamad...
Britania e Madhe, e cila kryesisht është anglikane, ka më shumë se 2.5 milionë myslimanë prej gjithsej 61 milionë banorëve, njoftoi bashkësia islame e Britanisë.

Sa i përket vajzave, prindërit kryesisht pagëzojnë vajzat e tyre me emrat, Olivia, Ruby, Chloe, Emily dhe Sophie. Shtatë vajza të lindura më 2009 janë pagëzuar Queen (Mbretëreshë), ndërsa 109 Princess (Princeshë). 16 djemtë janë pagëzuar King (Mbret) ndërsa 68 Prince (Princ).
 

Disconnected

?? ??? ?????, ???
Anëtar
Oct 29, 2009
Postime
172
Pikët
63
Vendndodhja
Arabaciiii ku ???? ne Tiron mer jahuuu
Përgjigje e: Muhamed emri më i popullarizuar në Skoci dhe Angli në vitin 2009

Emrin Adam e kam degjuar shpesh, Muhamed tek anglezet se kam degju ta perdorin shpesh, ndersa myslimanet e kan nga nje Muhamed per falimje.
per "Familje" deshe me shkrujt ? :p

Muhamed ne Shqiperi ka plot si popull musliman qe jemi, jan vellezrit musliman qe kan emrin Muhamed, ndersa persa i perket Skocis edhe Anglise mund te kete pak..
 

SystemA

V.I.P
Anëtar
Sep 14, 2010
Postime
61,275
Pikët
113
Përgjigje e: Muhamed emri më i popullarizuar në Skoci dhe Angli në vitin 2009

per "Familje" deshe me shkrujt ? :p

Muhamed ne Shqiperi ka plot si popull musliman qe jemi, jan vellezrit musliman qe kan emrin Muhamed, ndersa persa i perket Skocis edhe Anglise mund te kete pak..
Nuk e kam ditur qe vellai quhet Muhamedlesh.dhe nuk ka pasur ne Shqiperi Arablesh.
Ka pasur emra myslymane por Muhamed nuk ekziston ne gjendjen civile me sa di une.
arabet........phhhhhhhhhhhh
 

Marina

Anëtar i ri
Anëtar
Feb 27, 2010
Postime
676
Pikët
0
Vendndodhja
N'prishtin
Përgjigje e: Muhamed emri më i popullarizuar në Skoci dhe Angli në vitin 2009

Sa kot jan kto anglezt, me mir tja kishin von emrat kalamojve Avdurraman :D
eshte emer me i bukur :p
 

Disconnected

?? ??? ?????, ???
Anëtar
Oct 29, 2009
Postime
172
Pikët
63
Vendndodhja
Arabaciiii ku ???? ne Tiron mer jahuuu
Përgjigje e: Muhamed emri më i popullarizuar në Skoci dhe Angli në vitin 2009

Nuk e kam ditur qe vellai quhet Muhamedlesh.dhe nuk ka pasur ne Shqiperi Arablesh.
Ka pasur emra myslymane por Muhamed nuk ekziston ne gjendjen civile me sa di une.
arabet........phhhhhhhhhhhh

Nuk me kuptove, ato qe shkojn e falen ne xhami, rreth njeri tjetrit e quajne veten vellezer musliman ngaqe bejn te njejtat adete, etj.. :)
 

Jolene

Anëtar
Jan 8, 2010
Postime
19,444
Pikët
226
Vendndodhja
Aty ku jane kujtimet e vjetra e t’presin t’rejat!
Përgjigje e: Muhamed emri më i popullarizuar në Skoci dhe Angli në vitin 2009

per "Familje" deshe me shkrujt ? :p

Muhamed ne Shqiperi ka plot si popull musliman qe jemi, jan vellezrit musliman qe kan emrin Muhamed, ndersa persa i perket Skocis edhe Anglise mund te kete pak..
FAMILJE kam dash me shkrujt :( megjithate spaskam ik larg.
`thankyou` per korrigjimin ``Bej_dy_pompa``
 
Top