• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Mund te enderroje nje i verberë

Alb_LoVeR

Anëtar i ri
Anëtar
Nov 1, 2009
Postime
1,559
Pikët
0
Vendndodhja
LosT In YouR EyeS
Para disa kohesh me ka lindur nje pyetje fare rastesisht: A sheh enderra nje i verberë Duke marr parasysh faktin se asnjehere nuk ka pare asgje perreth... atehere si ka mundesi qe te enderroje objektet, format e tyreë Apo enderron dicka tjeterë Ata qe studiojne per psikologji besoj se mund te na e shpjegojne me mire...
P.S. Me te verber kuptoj ate qe ka lindur i tille, jo qe eshte bere me kalimin e viteve.
 

OnLy

Anëtar i ri
Anëtar
Nov 10, 2009
Postime
155
Pikët
0
Vendndodhja
Aty Ku Tymi Ska Te Sosur
Titulli: Mund te enderroje nje i verberë

Hhahhhahaahahahahaahahahaha Sa Tem Down `Mund Enderroj 1 I Verber` Po Pse Re Duke Par Me Sy Enderrohet Kshu D:
 

Meri

"Personne"
Anëtar
Sep 26, 2009
Postime
14,602
Pikët
113
Vendndodhja
Askund.
Titulli: Mund te enderroje nje i verberë

Se pari do pyetur nje i verber
Se dyti duhet te jete diku kjo pergjigje nga fusha e mjekesise apo psikologjise - sociologjise
Se treti mendimi im pa argumenta dhe pa fakte eshte se perderisa jane nen ndikimin e pershkrimeve te te tjereve, shqisave te tjera: pra te degjuarit, te prekurit, shijuarit,mund te shfaqen ne subkoshiencen e tyre imazhe.Mendoj se shohin endrra.
 

Alb_LoVeR

Anëtar i ri
Anëtar
Nov 1, 2009
Postime
1,559
Pikët
0
Vendndodhja
LosT In YouR EyeS
Titulli: Mund te enderroje nje i verberë

Hhahhhahaahahahahaahahahaha Sa Tem Down `Mund Enderroj 1 I Verber` Po Pse Re Duke Par Me Sy Enderrohet Kshu D:
Ti e tregon vete sa ceket mendon me kto pergjigje , lexoje mire temen pastaj pergjigju ;)
 

r00t

Anëtar
Anëtar
Feb 8, 2009
Postime
642
Pikët
18
Vendndodhja
Monaco
i verberi shef endra dhe mbase pak me shum sesa nji njeri normal
i verberi dhe njerzit normal nuk i shofin endrat sepse endrat nuk shifen ato jan imagjinat enjeriu imagjinon me tru jo me sy
nese e ke ven re kur enderon je duke fjet dhe me symbyllur
per endrat ka shum teori dhe shpjegime pak a shum racionale por e verteta esht shum larg sepse njeriu akoma ska arritur te bej katarsis gje qe sbesoj se do e bej ndonjiher
per ata qe se din ëdo te thot katarsis=zhytje ne brendesi te vetes dhe njohje e plot e vetes deri ne sekretin me te fundit e sot njeriu me gjith shkencen qe ka perparuar shum shum pak gjera di mbi veten
 

ChocolatE_DiamonD

*BitterSweet*
Anëtar
Sep 13, 2009
Postime
458
Pikët
0
Vendndodhja
Where you cant tell me what to do
Titulli: Re: Mund te enderroje nje i verberë

i verberi shef endra dhe mbase pak me shum sesa nji njeri normal
i verberi dhe njerzit normal nuk i shofin endrat sepse endrat nuk shifen ato jan imagjinat enjeriu imagjinon me tru jo me sy
nese e ke ven re kur enderon je duke fjet dhe me symbyllur
per endrat ka shum teori dhe shpjegime pak a shum racionale por e verteta esht shum larg sepse njeriu akoma ska arritur te bej katarsis gje qe sbesoj se do e bej ndonjiher
per ata qe se din ëdo te thot katarsis=zhytje ne brendesi te vetes dhe njohje e plot e vetes deri ne sekretin me te fundit e sot njeriu me gjith shkencen qe ka perparuar shum shum pak gjera di mbi veten
wow per here te pare ne historine e njerezimit Jam Dakort me Stealth ``16``
 

Beaute

V.I.P
Anëtar
Jan 8, 2010
Postime
18,256
Pikët
83
Vendndodhja
Dans ton cœur mon amour
Titulli: Mund te enderroje nje i verberë

Eshte llogjike qe enderon..biles do shtoja me sh se 1normale..sepse nese i normale enderron ato qe shef...1i verber deshiron shum gjera qe smund ti ket..domosdo edhe i enderron .....:S
 

Mikela

Anëtar i ri
Anëtar
Mar 4, 2009
Postime
333
Pikët
0
Vendndodhja
U.S.A
Titulli: Mund te enderroje nje i verberë

PER MENDIMIN TIM NDOSHTA ENDERRON ME SHUME SE ATO NJERZ QE SHIKOJNE NGA QE NUK SHEH SKA CA BEN E MENDON EDHE ENDERRON:p:
 

Emilia

Anëtar i ri
Anëtar
Jan 8, 2010
Postime
56
Pikët
0
Titulli: Mund te enderroje nje i verberë

mendoj se po ,,, megjithate do pyetur ndonje i verber..


Para 5-6vitesh kam vizituar qytetin e Fierit..
Atje me prezantuan me nje burre,,qe ishte i lindur i verber, Sandri his name .

Ohh me sa pasion fliste ai , sa bukur pershkruante dhe fliste ...Mbaj mend qe ai kaq i duruar dhe vullnet kishte patur saqe kishte mbaruar dhe studimet e larta...

Mendoj se ata enderrojne ,,sipas menyres se tyre te te imagjinuarit.
 

Alb_LoVeR

Anëtar i ri
Anëtar
Nov 1, 2009
Postime
1,559
Pikët
0
Vendndodhja
LosT In YouR EyeS
Titulli: Mund te enderroje nje i verberë

Po por eshte edhe kjo qe ata kurre se kan pare boten ....prandaj lind pyetja ..
 

Beaute

V.I.P
Anëtar
Jan 8, 2010
Postime
18,256
Pikët
83
Vendndodhja
Dans ton cœur mon amour
Titulli: Mund te enderroje nje i verberë

Eshte llogjike qe enderon..biles do shtoja me sh se 1normale..sepse nese i normale enderron ato qe shef...1i verber deshiron shum gjera qe smund ti ket..domosdo edhe i enderron .....:S
Per ca fola gabim..ku qendron gabimi ketu?
Eshte llogjike ..dhe e lexon kudo..qe 1verber ..apo me ndonje te met tjeter....mund te ket tru me sh se 1normale...dhe ndac don ta dish..shif ku te duash ..ne cdo aspekt jan me intelegjente..se 1normale...dhe eshte llogjike enderon dhe pse ska mundesi ..ti shijoje gjerat si 1normale.
Ather pse spaaska ndenja ..apo s'enderroka 1i verber?
 

Alb_LoVeR

Anëtar i ri
Anëtar
Nov 1, 2009
Postime
1,559
Pikët
0
Vendndodhja
LosT In YouR EyeS
Titulli: Mund te enderroje nje i verberë

Po se ka lindur i verber edhe ai se njeh as si eshte bota ...prandaj lind pyetja ...
 

Beaute

V.I.P
Anëtar
Jan 8, 2010
Postime
18,256
Pikët
83
Vendndodhja
Dans ton cœur mon amour
Titulli: Mund te enderroje nje i verberë

Njeriu ka ndjenja...tkesh ndjenja..sdmth duhet tkesh sy... Apo ska shembuj ne bot..qe jan artista dhe pa sy...je dhe intelegjent nga postimet ..duket qe lexon :D
 

Alb_LoVeR

Anëtar i ri
Anëtar
Nov 1, 2009
Postime
1,559
Pikët
0
Vendndodhja
LosT In YouR EyeS
Titulli: Mund te enderroje nje i verberë

Tani une sdua as te ofendoj as te them se kushh eshte inteligjent se ti po kalon ne ofendime personale , por une sdo ta kthej ne ate menyre thjesht po jap mendimin ti nese me mendon `inteligjent` ose jo ajo eshte gje tjeter ... Mendoja qe perderisa ka lindur i verber shume gjera mos mundet ti enderroje ...
 

Beaute

V.I.P
Anëtar
Jan 8, 2010
Postime
18,256
Pikët
83
Vendndodhja
Dans ton cœur mon amour
Titulli: Mund te enderroje nje i verberë

Sta thashe per ofendim..dhe mos e mer ofez..un spo ta them kete gje tani..ta kam then dhe vend tjter ..duke cun i zgjut:)..per tju rikthyer temes tani...dhe 1i manget ndien..se ka dhunti..me shum se 1 normale..dhe ka fakte :)
 

Alb_LoVeR

Anëtar i ri
Anëtar
Nov 1, 2009
Postime
1,559
Pikët
0
Vendndodhja
LosT In YouR EyeS
Titulli: Mund te enderroje nje i verberë

Ti do me dalesh me arme ne dore po nuk rashe dakort me ty :D Ngaaqe jam edhe cun i mire edhe respektoj gocat spo flas me nenshtrohem :p
 

unlovely

Anëtar i ri
Anëtar
Nov 11, 2009
Postime
483
Pikët
0
Vendndodhja
Lost in the air
Titulli: Mund te enderroje nje i verberë

ja sa diplomat ky lart...gjithsesi pa dal nga tema....njeri eshte dhe i verberi enderron dhe ai por ne menyren e vet pasi....dihet si ehste gjendja e tij
 

Emilia

Anëtar i ri
Anëtar
Jan 8, 2010
Postime
56
Pikët
0
Titulli: Mund te enderroje nje i verberë

per tiu pergjigjur temes:

Ia bera kete pyete nje koleges time ketu ne pune,,,dhe ajo me tha qe ne familjen e saj ka kushurinj te lindur te verber qe gjithmon i tregonin enderrat qe ata shifnin.

kshu qe shofin enderra :)
 
Top