• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Mungesa e helmit i zgjat jeten edhe disa muaj

SmiLey

Anëtar i ri
Anëtar
Feb 1, 2010
Postime
1,274
Pikët
0
Vendndodhja
Negli occhi suoi! ♥ ♥

SHBA - Mund te besoni ose jo, por nje i denuar me vdekje ne SHBA ka mundur te siguroje edhe disa muaj jete me shume, pasi helmi qe injektohet per shkaktimin e vdekjes klinike ka skaduar.

Albert Greenwood Brown, i cili duhej te ekzekutohej ne burgun e San Quentinit ne Kaliforni, nuk eshte larguar ende nga kjo jete, pasi helmit Pentotal i ka mbaruar data e skadences dhe per te prodhuar serine e re duhet pritur deri ne mars te vitit 2011.

Ekzekutimi i Brownit do te ishte i pari pas pese vjetesh. Dyshohet se Hospira, e vetmja shoqeri farmaceutike qe prodhon kete helm, tenton te pengoje ekzekutimet ne Kaliforni. Kompania shpjegon se ka humbur furnizuesin e helmit dhe ne treg nuk ka te tjere.

Nga kjo vonese nuk perfiton vetem Brown, por edhe 708 te burgosur te tjere ne Kaliforni si dhe 17 ne Virginia, Kentucky e Oklahoma.
 

E_PAKAPSHME

Anëtar i ri
Anëtar
Oct 4, 2010
Postime
283
Pikët
0
Vendndodhja
Tirane
Përgjigje e: Mungesa e helmit i zgjat jeten edhe disa muaj

o rrushi,,,hahahha
 
Top