• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Mushkonja E Microsoftit

r00t

Anëtar
Anëtar
Feb 8, 2009
Postime
642
Pikët
18
Vendndodhja
Monaco
Per te gjith ata qe perdorin windows qe pas windows 98 duhet te dini qe mircosoft ka instaluar nji mushkonj activeX control
HWID (Hardware ID) dhe MSID (Microsoft ID) qe e lejon ate te monitoroj te gjitha veprimet tuaja ne webin e microsoft
per ta hequr ket mushkonjen kto jan hapat

per windows 98, 98SE et ME
1.start
2.run
3. shkruani kete komanden regsvr32.exe -u c:\windows\system\regwizc.dll
per ta reaktivuar beni kete=regsvr32.exe -c c:\windows\system\regwizc.dll

per windows 2000
1.start
2.run
3.komanda regsvr32.exe -u c:\winnt\system32\regwizc.dll
per ta reaktivuar=regsvr32.exe -u c:\winnt\system32\msident.dll

per windows xp
1.start
2.run
3.komanda regsvr32.exe -u regwizc.dll
 

ada

Anëtar i ri
Anëtar
Feb 10, 2009
Postime
9
Pikët
0
Vendndodhja
Germany
Nqse kerkon pak ne www bie ne sy qe kjo puna mushkonjes e ka nje bisht te vogel nga mbrapa .

Mbasi te keni bere komandat e mesiperme ju nuk mund te instaloni me Service Pack e ardhshme

Per te gjithe qe do kene nje problem te tille , mund te provoni ta zgjidhni me komandat e meposhtme .1. Klikoni Start dhe zgjidhni Run

2. Shkruani regsvr32.exe licdll.dll ne dritaren qe hapet dhe klikoni OK

3: Duhet te vije nje konfirmim ( DllRegisterServer u zbatua me suksen ne licdll.dll )

4. Klikoni OK

5. Klikoni serisht Start dhe zgjidhni Run

6. Shkruani regsvr32.exe regwizc.dll ne dritaren qe hapet dhe klikoni OK

7: Duhet te vije nje konfirmim ( DllRegisterServer u zbatua me suksen ne regwizc.dll)

8. Klikoni OK dhe vazhdoni me instalimin e SP1 ,SP2, SP3 ndoshta dhe SP4
 
Top