• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Muzika klasike

YOKO

V.I.P
Anëtar
Feb 6, 2011
Postime
20,882
Rezultati i reagimit
3,030
Pikët
113
Te faleminderit shume Yoko !
....Do te 'mundohem' te bind veten qe t'a degjoj (ende nuk e km klikuar).
Uroj qe te afrohem drejt sherimit te nje "shurdherie te vetedijshme"....Nuk kam degjuar prej disa muajsh, kam harruar ...Asgje.
Eshte tundimi i dyte (extro/faktor i jashtem dmth ;p ..), per te klikuar muzike, e cdo te tille...( kenge, lirika, simfoni, etj etj..).
Te parit, iu dorezova...ishte nje kenge.

Flm perseri :)

ps : 2 : 51 : 16
S’ke pse e degjon. Ti e ndjen edhe pa e degjuar fare.
Kam degjuar 9 ore opera ne 3 dite. A thu se do mbarohet.🙈
Tani i kuptoj fare mire njerezit qe blenin pa hesap letra higjenike.
Mendja gje e madhe. 😱
Lol
 

Meri

.
Anëtar
Sep 26, 2009
Postime
12,283
Rezultati i reagimit
1,245
Pikët
113
S’ke pse e degjon. Ti e ndjen edhe pa e degjuar fare.
Kam degjuar 9 ore opera ne 3 dite. A thu se do mbarohet.🙈
Tani i kuptoj fare mire njerezit qe blenin pa hesap letra higjenike.
Mendja gje e madhe. 😱
Lol
T'a kam dhene indicie-n, qe tashme po e degjoj....
Mund te kem ndjere pa e degjuar fare, vetem Simfonine e 9 te Beethoven keto kohe...( nja 4 muaj muaj rresht po, iher)....
Ajo Mendja, qe vertete eshte gje e madhe, me rri mbi koke si shpata e Dem.
Por ti, prit se je ende ne fillimet....lol
 

YOKO

V.I.P
Anëtar
Feb 6, 2011
Postime
20,882
Rezultati i reagimit
3,030
Pikët
113
Drame pas drame, sonte Met paraqet “Tristan und Isolde” nga Wagner. 💕
Prezantuese sopranoja Deborah Voigt dhe ne role Nina Stemme dhe Stuart Skleton.Sonte, opera eshte pak me e shkurter se netet e tjera keshtu qe mos e lini pa e degjuar. 😜
 
Top