• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

My Last Confession !

Hello Kitty

❤☆҉‿★ Ŧђαήк ¥☺ů ★☆҉‿❤
Anëtar
Feb 8, 2011
Postime
15,257
Pikët
113
I had a few thousand "devour eyes" pointed from the start
Quite a few " I love you's " said with a Golden Heart ,
Some very special , heartfelt , decent "Te Adhuroj"
But nothing compared to your Love that went through into my soul.

Please don't hold nothing against me , somehow
My heart never was beating the way it beats now
Couldn't escape some experimental bitter-sweet "adventures"
"Yours Truly" is signing without fear before God and determination

I just want to confess to my Wonderful Love for You
It takes only A Taken Heart for this crazy deal to go through
You made me a slave, addicted to your Real Love for Me
With a very strong dose of "Te Adhuroj" which takes me to Real Ecstasy.
 

Hello Kitty

❤☆҉‿★ Ŧђαήк ¥☺ů ★☆҉‿❤
Anëtar
Feb 8, 2011
Postime
15,257
Pikët
113
Përgjigje e: My Last Confession !

Eja...

Erdha
Me nje ngasherim te plote krijuar nga nje ndarje shume e gjate , e hidhur
Erdha
Krijuam nje lidhje shpirterore " I want you , Never leave you again" duke uleritur
Hajde
Me mall me te madh po te pres ; You & Me ?! - Nothing to compare
Hajde
Same as before "I'll stay The Girl of your dream " , more than your imagination can bare !
__________________
know thyself...
 

crux

V.I.P
Anëtar
Jan 27, 2011
Postime
18,136
Pikët
113
Përgjigje e: My Last Confession !

[ame="http://www.youtube.com/watch?v=_G8DCFJ4vr4"]http://www.youtube.com/watch?v=_G8DCFJ4vr4
 

Hello Kitty

❤☆҉‿★ Ŧђαήк ¥☺ů ★☆҉‿❤
Anëtar
Feb 8, 2011
Postime
15,257
Pikët
113
Përgjigje e: My Last Confession !

1-Herën e fundit është ndryshuar nga Morrison : 03-04-2011 në 19:55 (?!)

2-Herën e fundit është ndryshuar nga Morrison : 03-04-2011 në 19:57 (?!)


Hey Morrison, nje nga Strong , Bold, Vibrant Virtytet e mia eshte "Colorful".

Ndonje "thyerje ligji ose kaperxim kufijsh" per "ndeshkimin" qe me paske bere ?!


Oxigjeni im , fryme-zimi im ,persona-liteti im eshte Color !
 

Morrison

Anëtar i ri
Anëtar
Jan 20, 2011
Postime
712
Pikët
0
Vendndodhja
me kembe ne toke
Përgjigje e: My Last Confession !

Kitty, te dergova dhe ne PM qe shkruarja e teksteve te tera me bold apo me ngjyra nuk jane te keshillueshme. Kete e gjen dhe tek rregullat e forumit si keshille, por e kam vene dhe si lajmerim ne cdo forum. Arsyeja eshte shume e thjesht, veshtirson leximin tek antaret e tjere. Kur nje tekst eshte i shkruar i gjithi me bold apo me ngjyra krijohen kontraste te forta dhe tjetrit i vriten syte kur lexon. Ktu nuk flsasim kur shkruan nje aforizem apo nje fjale apo nje shkronje, pra kur shkruan dicka qe kerkon ta vesh ne dukje. Nese ty nuk te vriten syte sepse i ke ngyrat, driten , kontrastin te ulura apo sepse ke syte te forte a ku di une, kjo nuk do te thote se te tjeret jane ne rregull me kete. Ne nuk do ndryshojme opsionet e ekraneve tona sepse kerkon ti te shkruash me ngjyra. Une nuk kam ndonje urrejtje per ngjyrat qe te eshte fiksuar kaq keq ty dhe nuk don te kuptosh, por thjesht per arsye njerzilleku qe te jete sa me shplodhes leximi. E gjithe kjo per mirmbajtjen e forumit, se personalisht nuk me shtyn shume kureshtja te lexoj postimet e tua trendi me ngjyra.

Duhet te kesh parasysh qe postimet ne gjuhet e huaja nuk lejohen dhe ketu ta kam lejuar vetem e vetem qe te mos tregohem i ashper me te paren, me besimin se do kuptosh. Pra te mos e zgjasim shume me e lagu s'e lagu e mbyllim ktu dhe ky eshte sqarimi i fundit. Nese vazhdon te thyesh rregullat do mirren masa se deri tani nuk te kam bere asnje ndeshkim sic e quan ti. Nuk je me e vecante nga te tjeret qe i permbahen rregullores perfshire dhe mua.
 

Hello Kitty

❤☆҉‿★ Ŧђαήк ¥☺ů ★☆҉‿❤
Anëtar
Feb 8, 2011
Postime
15,257
Pikët
113
Përgjigje e: My Last Confession !

Nese ti...?!

Nese ti mendon se koha iken dhe s'vjen me
Do te ta kundershtoja me cdo kusht kete gje
Koha fsheh kujtimet thelle ne skutat me te erreta
Po ajo, e vezullon mallin me dritat me te kthjellta

Kjo kohe edhe pse ka vetem nje drejtim ,
ciklin nga e kaluara ne nje te ardhme ne vijim
ky cikel vazhdon nga e ardhmja tek e kaluara
Rikthim tek kjo mrekulli e diteve te dashuruara .
__________________
 

Hello Kitty

❤☆҉‿★ Ŧђαήк ¥☺ů ★☆҉‿❤
Anëtar
Feb 8, 2011
Postime
15,257
Pikët
113
Përgjigje e: My Last Confession !

"A junkie" for your Love.

Tonight we're having another of too many "Happy Ending"
After a lot of Kisses, crying , of making love together
Watching you to fall asleep , this is a first cue
My sleep is running away and happily landed to you

Please baby don't go to sleep; live this Love , enough with your dreams
Turn Our Love into Reality ,throw it into the river Valentine's Stream
Aerosmith - 'Cause even when I dream of you ;The sweetest dream will never do"
Take a look of our Reality, sweetest dream of all is only Me and You .


Keep Kissing , hugging , squeezing me , take me with you tonight
Please one more Kiss , there is still a Fire inside of me to Flame Up .
This is our Dreamt Love ; Don't stop , now is time to shine
Synchronize those feelings ; Screammmm, so our echos would rime

There is not such a thing : "I will love you FOREVER "
This is only for kids , a made up story of a Fairy-Teller
All I want is to love me Now for Now;You owe me(big time) all Yesterdays
Just make love to me N.O.W ; pay me back NOW and A.L.W.A.Y.S

For my lost Yesterdays you have to pay me (no problem) "pak nga pak"
Keep me hungry all the time ,gimme the dose of the day slowly ,be smart
You turned me already into "addicted junkie" for your Sex and your Love
Save the last "I want you right now" till my last breath , keep me Always High .
 

crux

V.I.P
Anëtar
Jan 27, 2011
Postime
18,136
Pikët
113
Përgjigje e: My Last Confession !

for HELLO KITTY

@@ne fund te fundit, ne foto eshte nje grua qe veshtron detin. asgje tjeter besoj! mund te vesh dhe rere te verdhe te ndezur mbi te cilen ulet. mund te shtojme dhe dallge te larta te bardha qe shtrihen ne detin ngjyre perendimi. por ne fund nuk ka asgje pervec kesaj. ajo qe veshtron detin, si kur ta dije si eshte kjo drite, behet e gjitha nje ngjyre, dhe kur rezja e fundit kerkon reren dhe majat e larta te pemeve, atehere...atehere behet e gjitha nje ndezje, nje shperthim. dhe bota mund te mos egzistoje me. harrova gjithshka pa harruar asgje. kam pare, kam qare, kisha gezim dhe trishtim. pashe kete drite, kte grua qe veshtron detin. dhe duket qe kerkon nje pike larg, qe as ti as une nuk do te arrijme kurre ta gjejme, ore dhe ore te tera mbi te verdhen e reres, nje horizont qe nuk ndryshon, linja e qarte e [email protected]@


28.09.2008
 

crux

V.I.P
Anëtar
Jan 27, 2011
Postime
18,136
Pikët
113
Përgjigje e: My Last Confession !

kushtuar HELLO KITTY

lidhje qe lindin-dhe qe vdesin. nje gjetje-dhe nje humbje, pasi gjate kerkuam njeri tjetrin. por asgje, asgje nuk vdes ne zemer nese ajo qe zbret ka aromen e detit...zhgenjim?ndoshta, por si te fshish nje dashuri? sa e cuditshme kjo histori...te humbasesh dhe te vazhdosh te dashurosh. per sa kohe akoma-pyes veten-do ja dalim mbane te ndjejme aromen?
ne qetesi nje mbremje i dehur nga lodhja, lehte zbret kujtimi qe kam per ty...por pa dhimbje!

QERSHOR.....1996
 

Hello Kitty

❤☆҉‿★ Ŧђαήк ¥☺ů ★☆҉‿❤
Anëtar
Feb 8, 2011
Postime
15,257
Pikët
113
Përgjigje e: My Last Confession !

Yes , you're the ONE !

"Keep your friend close and your enemies closer" – so they say
My enemy of the night is , if you can’t find my heart on display
I feel a strong pounding in my heart –such a feeling– I must confess
I have to feed your hunger, more of me from inside out to express

If I were you , I’d look for more clues deep inside of me
Search for that hidden name in my favorite spot; Who could that be?!
You hear me saying all the time: Baby, you were, are and will be the only one
How could you be a believer ?! ; For all you know it can be a lie .

Lady outside , gypsy at home ; This is me until with you I go to bed
Till the moment you touch my skin -please call 911- tell them our dirty secret
You make me feel a real woman in the middle of the night
All I hear whispering in my ear is “My Sunshine”- while is still dark outside

Kitty ?- Yes Bubi , here I am !
Do you love me ?! –This is what I wanted to hear
Strange but I have to answer every call, only with your little help
To make sure that you get all your answers ; You must taste real happiness

You got to do it smoothly ; Kiss me first on my neck , later on my lips
No matter how delicious are your Kisses , torture me , don’t let me fall asleep
Find my favorite spot, is not the same all the time ; Turn my body upside- down
Spice my ears with your dirty/begging words; Oh , a feeling so profound !

Interrogate every inch of my skin , make me to give up
If you really need to know my secret : Goosebumps on my skin is the only sign
Until I show you which one is my favorite part of my body for this night
Take advantage be a non-believer , play stupid ; Be smart !

Forget about the future , let’s take revenge only for the past
Yes , yeah , yeah ……yeah ya ya yeahhhhh ; Till we get it right
I’ve done such wrong "ate dite te mallkuar" on that train station for leaving you
As long as I live accept my True Love of all ; This is the least I can do

I beg of you , do it slowly, there were too many rounds already for tonight
Make my world to have a Lover , not just any man; Me and You guilty as charged !
Too much for me to handle : Missing you , Love , Sex and make you happy at once
You dirty-dirty player, open your eyes and watch me as I am giving myself at a glance .

"Tell me whom you’re staying with, to show you who you are"
This is what you did to me: Once a very good mother , now "a dirty" one
You know that I know all your dirty tricks; To my kids you gave me a very bad name
Sex is an answer of "How much I love you?" – Is there any way to them to explain?!

A lot of people I owe an explanation : Is Viola young ?!- An easy answer for me to say
She is crazy in Love , beautiful & youthful ; Here ,this is me on display
To you my baby I owe this favour ; Let me show you what is body-guarded in my store
Take me , analyze every inch of me; For you : I place my body , I place my soul !

Let me give a little advise : In order to know The Truth , more or less
Close my mouth, close all my "entries" ; Do everything in your power , do whatever it takes
Stop my heart beat , don’t let stone unturned ; You’ve permission to commit this crime
Allow only my Soul to screaaaam: Yes , yeeees…Yes my baby ,You are the only ONE !
__________________
Kushtuar Land .
 

Hello Kitty

❤☆҉‿★ Ŧђαήк ¥☺ů ★☆҉‿❤
Anëtar
Feb 8, 2011
Postime
15,257
Pikët
113
Përgjigje e: My Last Confession !

Staring at you...

Please baby , listen to what I have to say
Make up for all my skipped heart beatings of today
Don't make me call you an amazing lover, 'cause you're not
To me you're everything but; Pa ty nuk do te jetoja dot !
Really ?! - Do you want to take it outside ?
Tell the whole world we are made for this "mekat"
I love you; You are my baby; I can't live without you;...and some more
Lets live it up one day at the time; Practice makes perfect ...till furthermore

21 May 2011
 

Hello Kitty

❤☆҉‿★ Ŧђαήк ¥☺ů ★☆҉‿❤
Anëtar
Feb 8, 2011
Postime
15,257
Pikët
113
Përgjigje e: My Last Confession !

You've reconfigured A Woman in me !

Vermilion colour you are keeping steady in my soul ; A fire-fighter I am for yours
I'm attesting for all my inner feelings because you brought back to live my long let-down silence
Only you enhanced all my visual heart and soul's contours
Let me tell a secret to you : My Unconscious Feeling Become A Real True Judge and Out-Law my Innocence
Analogy - This harsh competition who loves who the most

Vulnerable heart like yours I'm proud to own; All my free Love for you can't cover up the cost !

7 July 2011 .
 

Hello Kitty

❤☆҉‿★ Ŧђαήк ¥☺ů ★☆҉‿❤
Anëtar
Feb 8, 2011
Postime
15,257
Pikët
113
Përgjigje e: My Last Confession !

Say it and lay it !

You:
I told the world one day I'd fight to get you back
But I didn't even know if I was believing, when I was saying that
After you left, everyday was just so pitch black
Hope! - It was the only thing; The rest of my life I had to live just flat

Me:
This is the secret formula: Say it and lay it !
Then The Universe One Day Could Play It Back

You:
All I know is, you came to me when I was just 14
You lifted me up, you breathed new spice , teasing new aroma in me
I owe my LOVE to you
I don't think you realized what you meant to me
Not The Slightest Clue
Only if you knew
Not God, nor me couldn't explain
When you were gone, when you got on that "te mallkuarin" train
Who's going to hug me, whose blue eyes I will be looking to
But I run out of options, there was absolutely nothing I could do...

Me:
This is the secret formula: Say it and lay it !
Then The Universe One Day could play it back
Hope, Hope ...Hope and never give up !

You:
It hurts when I saw you struggling
My idea of you was: You were living in PARADISE
You said they're just your dreams for me, so I was confused
You ?!?! - Were you living in a misery ?!
Either I couldn't endure no more or I was getting crazy
.....
I had laid out my heart & wishes for you:
Blue prints of Happiness -Let other husband Love You only half-way of what I do
That half-way could take you to the Ozone layers
Crystal blue eyes angels deserve this; If I were him I'd do exactly the same
If I were him I would love you only half-way, because the other part was for me to take care

You...
...nobody wanted to fall in love with my white soul
I was crying out loud in this world...
You taught me LOVE, now it's my turn to remind you who you were
But I can never repay you, what you did for me was way, way more

Me...
This is the secret formula: Say it and lay it !
Then The Universe One Day could play it back
Hope, Hope ...Hope and never give up !

...no, no, no...that is not true; This time around it's me not believing in this world
Where are you Landiiiii...? - I'm giving up on this life; It hurts, is sharp as a sword ....

You...
It literally feels like a lifetime ago
but I still remember that time, like it just happen now though
When you walked in that school corridor, although it happen over 3 decades ago
The whole school with cracked jaws , open mouth everybody was
Once you walked inside that school: You were like a ray of sunshine in everyone's soul

Your beauty went through my blood, some very, very strong emotions went on
Te dashuroja me gjithe shpirtin tim; Te adhuroja nepermjet syve te tjereve- on and on
All you deserved was whole their Adhurim; All I needed was Only You !
In my soul was engraved with the golden words: Landa + Landi = Us
Wow! My prayers did come through - The beauty of Love - This is the wrath of Aftermath !
 

Hello Kitty

❤☆҉‿★ Ŧђαήк ¥☺ů ★☆҉‿❤
Anëtar
Feb 8, 2011
Postime
15,257
Pikët
113
Përgjigje e: My Last Confession !

If you were to ask me what 's your favorite word of all
At once I'd answer you- "Now" is this word that I love the most
I can play around with this word and create a million sentences
Let me start: Love me Now for Now, forget all the other time senses

All "I love you"s -are such a cliche
"I missed you" - is another demode
So much to tell you, but none of these words are helping me out
Only "Now" is the word coming from my soul that's screaming out loud

"Kiss me now!"-"Come to me right now!"-"I need you now!"...
Wondering of how much I love you?!- Now is the time to show you how
Waiting time is just a wasting time in this real world
No more time to waste; In Heaven another 4 dimensional Love is waiting for!
 

Hello Kitty

❤☆҉‿★ Ŧђαήк ¥☺ů ★☆҉‿❤
Anëtar
Feb 8, 2011
Postime
15,257
Pikët
113
Përgjigje e: My Last Confession !

You really took me by surprise,
Swaying body like Angel of Love.
Astro-Love-ic is the number of years,
To make love to you, in a bed wet of tears .

Two pairs of legs, turning left-turning right
Above the two of us, Heaven is in sight
Harsh sound, screaming, rippling waves
By such a motion, I alone and you by yourself

Love is a picture hidden in your mind
Is two hearts you're trying to bind
Love is a picture exposed to your feeling(s)
It's a bond:
"I'am gonna love 4ever; a promise to wait to my last breathing"

---------------------------------
Nga Viola.V : 19-Korrik-2010
 

Hello Kitty

❤☆҉‿★ Ŧђαήк ¥☺ů ★☆҉‿❤
Anëtar
Feb 8, 2011
Postime
15,257
Pikët
113
Përgjigje e: My Last Confession !

Me and you in the middle of the room
once you were shaking, now ready to groom
Standing and looking with your gazing eyes
in this labyrinth with your eyes hypnotized

Let me find my own way
to use my vision like x-ray.
Somehow, I have to prove to you
I'll tell anything I know, held without interview.

Please don't judge me for this intake
is a burning desire, served in a golden plate.
You know how to break through
have ready that extinguisher, my fire is turning from vermilion to blue.

Oh yeah baby, you have that permission
To be torn apart: -That's my ambition !
Oh yes, get on with this; reveal your power from hidden
Me convincing you: this is not forbidden.

Protect me like I am your baby, hide me in your fantasy.
As for me, I want you forever my Slave to be.
Is that possible? -Yes is time to rise
I am happy and blessed to have my heart as a torturing device.

I am your Master and you are my Slave
Track my movements, don't let them escape!
Lost in our minds, lost in ecstasy
I'll choose the place, where next time to be.

---------------------------------------------------------------
Nga Viola.V : 24-Korrik-2010 .
 

Hello Kitty

❤☆҉‿★ Ŧђαήк ¥☺ů ★☆҉‿❤
Anëtar
Feb 8, 2011
Postime
15,257
Pikët
113
Përgjigje e: My Last Confession !

Erotic waves !!!

My love and desire for you
woke me up and made me see through.
Sex, Erota: -Who is to blame?!
Is me and you worthy of this game?!

Which part of my body you like the most?!
Just point it out and I'll be your host
Care for a free-ride straight and around?!
wait for my approval, listen to my sound

There is not such a thing of being a Saint
leave me out of breath, till ready to faint.
Can't you come any closer?!
There is something special you have to see and is not a Joker.

Help me, to help you
follow my lead, even you don't have a clue
Take my hand to show you how
all you need is here; you moan woow, woow!

--------------------------------------------------------------------------------
Nga Viola.V : 26-Korrik-2010
 

Hello Kitty

❤☆҉‿★ Ŧђαήк ¥☺ů ★☆҉‿❤
Anëtar
Feb 8, 2011
Postime
15,257
Pikët
113
Përgjigje e: My Last Confession !

Down to the floor...

Love is a foundation to explore your happiness
Sex is a tool to release and express....
...so down to the bed, till we get to our bare skin
Kill my urge, fight for my favorite thing!

Tearing me, turning me, from inside out unwrapping me
How you did you get the deeper of me?! Things hidden in my fantasy?!
As usual my heart is so soft ...
Next time you see me is dropping from the height of a loft.

Unzip your pants, unclip my bra, put me on the floor
both of us down in a pair of four ...
Put your legs around me, my thighs are a little wider
Overcome with this passion, be my White_Rider!

With a steamy breath, dry mouth, zero visibility
Kiss me, wet my lips, put your hands all around me!
Is so hard to breathe, you’re tempted by my skin
Whispering in my ear (all aroused) begging me to let you in

All you realize by your tongue
is a taste that has to last for long
Drive me, ache me, want me, smell me out
Don't wake me up!...Someone is moving like a Trout .

My breast, your chest touched in a bond
fingers locked, tongues playing -Oh please, don't stop keep it long!
All I need is something real and strong
to break this ice of boring and ******-monotone.


---------------------------------------------------------
Nga Viola.V : 27-Korrik-2010
 

crux

V.I.P
Anëtar
Jan 27, 2011
Postime
18,136
Pikët
113
Përgjigje e: My Last Confession !

ENDERR !

ne drite-erresire

loja e dites alternohet me naten,

imazhi tend ne enderr

behet delikat,

dua te te mbroj

dhe nuk e di nga cfare;

te shoh

dhe mendoj kur

vizioni qe kam

nuk do te jete me,

i mbush syte

plot me ty,

tani,

ne qetesi...

pafundesisht .


(shtator 2007, kushtuar Violandes)
 

Hello Kitty

❤☆҉‿★ Ŧђαήк ¥☺ů ★☆҉‿❤
Anëtar
Feb 8, 2011
Postime
15,257
Pikët
113
Përgjigje e: My Last Confession !

ENDERR !

ne drite-erresire

loja e dites alternohet me naten,

imazhi tend ne enderr

behet delikat,

dua te te mbroj

dhe nuk e di nga cfare;

te shoh

dhe mendoj kur

vizioni qe kam

nuk do te jete me,

i mbush syte

plot me ty,

tani,

ne qetesi...

pafundesisht .


(shtator 2007, kushtuar Violandes)
Happy Valentines Day My Baby!
 
Top