• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

My wall.

BABAYAGA

1- Get out before sunrise!
Staff member
Anëtar
Apr 7, 2020
Postime
2,878
Pikët
113
Skam pare kurre nje kafshe te eger, te ndjeje keqardhje per veten e saje.
D. H. Lawrence

😊

DB39227F-2C89-4571-9D16-D4C822C38B48.jpeg
 

BABAYAGA

1- Get out before sunrise!
Staff member
Anëtar
Apr 7, 2020
Postime
2,878
Pikët
113
Lenda : Fizike
Kapitulli : Materia e trurit ne efektin e alkolit


“gjendjen zero”.


Atomet mbivendosen mbi njera tjetren per te krijuar nje boshllek. Kjo ndodh ne nje temperature pak me te ulet se zero absolut. Dimensionet e humbasin kuptimin, nuk ka distanca atom- atom, atom-elektron. Dendesia e mases shkon ne infinit. Lenda kompresohet dhe krijon nje kompaktesim, nese kompresohet ne ekstrem ajo shnderrohet ne “vrime te zeze”.
Gjendja zero dhe proceset e derivuara prej saj mund te na cojne ne nje “hapesire te sheshte”.

Ne keto kushte thuhet “tru i dehur”

Ky siper ishte perkthimi im ne perfundim te shishesh !
Me posht teksti origjinal.


The 'zero state' is a state of mind where negative elements like hatred, fear, doubt, ego, guilt, shame, judgement and so on don't exist. It is a state of mind, which emits on pure positive energy at a high frequency, i.e. joy and love. It is a state of mind that has only intentions but no desires (desire reflects a lack of what we want).

Hence, a person whose mind is in zero state emits extremely positive traits like compassion, love, joy, confidence, and charisma. Such a person is usually extremely magnetic and attracts more positivity perpetually. This is extremely critical for living a fulfilling life, one full of success, joy, and love.

(©️ common-sense-living-letters)
 
Top