• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

My wall.

BABAYAGA

1- Get out before sunrise!
Anëtar
Apr 7, 2020
Postime
2,125
Pikët
113
Per te gjithe ju brezin injorant noizianostresian ja nje perrle qe ka poezi mbrekulline e perjetshme, femren!

🌹 ❤
 

BABAYAGA

1- Get out before sunrise!
Anëtar
Apr 7, 2020
Postime
2,125
Pikët
113
Ne 1942 pjesa me e madhe e femijeve te Lidik, nje fshat i vogel ne Cekosllovaki, ju dorezuan zyrave te Gestapos. U transportuan ne kampet e sterminimit dhe u vrane ne dhomat e gazit.
Kjo skulpture e mbrekullueshme e Marie Uchitillova memorizon kete masaker. U deshen 20 vjet per realizimin e vepres pasi artistja ka perdorur te gjitha dokumentacionet dhe provat e konservuara per seicilin femije, ne menyre qe ti sillte sa me realisht.35C073DB-F7BC-4550-9273-2E390FB26EC3.jpeg


D4B21F1B-595B-4BF0-BFBB-99282FDCA6C4.jpeg
 

BABAYAGA

1- Get out before sunrise!
Anëtar
Apr 7, 2020
Postime
2,125
Pikët
113
Ka thene Atticus :

“Ne gjithe boten e eger nuk ka me te deshepruar sesa nje qenie humane ne prag te humbjes se dashurise”

 
Top