• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

MySpace dorëzohet para Facebookut

SEa

Anëtar i ri
Anëtar
Jan 15, 2010
Postime
1,516
Pikët
0
Vendndodhja
marina di massa
MySpace në faqet e veta ka mundësuar tastin i cili mundëson bartjen e të dhënave nga të profili i përdoruesit në Facebook.
Rrjeti për shoqërim MySpace, i cili që një kohë të gjatë po humb popullaritetin krahasuar me Facebook, ka shtuar tastin Facebook Connect në faqet e veta.

Me anë të shtypjes në Facebook Connect përdoruesit e MySpace marrin të dhëna për të gjitha gjërat të cilat i kanë “dashur” në Facebook, dhe më pas këto të dhëna në faqen e tyre në MySpace.

Vlerësohet se MySpace me këtë hap praktikisht ka pranuar humbjen me Facebookun, dhe në vend të betejës së mëtutjeshme ka vendosur të bashkojë shërbimet e veta me Facebookun.

Në fakt, në MySpace theksojnë se më nuk duan të krahasohen me Facebookun, respektivisht po tentojnë të dallohen si faqe për zbavitje sociale me shumë informata mbi personat e famshëm, këngët e reja të muzikantëve të popullarizuar, si dhe përmbajtje tjera që lidhen me industrinë e zbavitjes.
 
Top