• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

mytrueancestry.com

Braveheart

V.I.P
Anëtar
Mar 28, 2015
Postime
2,253
Pikët
83
Rezultatet e mia. Eshte test falas nese e ke ba naj test ma heret me do teste tjera ... veq e shkarkon te dhenat apo ADN prej ati testi dhe shkon e ngarkon ne ket test .. 

Dibran

Anëtar i ri
Anëtar
Dec 10, 2018
Postime
7
Pikët
1
Ne update me dul tash Greco-Bactrian+Thracian Dhe Roman me dul
My update is now Roman, Ancient Greek, Thracian. Not sure how trustworthy this site is. For instance I share way to much cm on many chromosomes with the Proto-Illyrian. That is just too long of time for that to be feasible.

Also, I get only 3-5 cm with the Thracian on a couple segments and yet he is before the Illyrian as far as closeness.

Greco-Bactrian is a little further than Thracian and Illyrian for me. Oddly, he is supposedly Asian admixed, and nearly all South Slavs have had him replace Roman in their top 3. Supposedly he was remnants of Macedonians.

Though they never provided his YDNA.
 
Top