• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Në Dubai hapet restoranti më i lartë në botë

SEa

Anëtar i ri
Anëtar
Jan 15, 2010
Postime
1,516
Pikët
0
Vendndodhja
marina di massa


Dubai, janar - Në ndërtesën më të lartë në botën, kullën Burj Khalifa në Dubai, në katin 122 dhe në lartësinë prej 422 metra, është hapur një restorant.
Fjala është për njërin nga restorantet më luksoze në botë, i quajtur “Atmosphere”. Në restorant do të shërbehet ushqim i shëndetshëm i kuzhinës ndërkombëtare. Restoranti mund të pranojë deri në 210 mysafirë, njoftojnë agjencitë.
Kulla Burj Khalifa ka 200 kate dhe është e lartë 828 metra. Apartamentet dhe zyrat, që janë 1 044, kanë zënë 150 kate. Këtu është edhe hoteli luksoz “Armani”.
Ndërtesa, ndërtimi i së cilës ka kushtuar 1.5 miliardë dollarë, është hapur vitin e kaluar. Në restorantin “Atmosphere” një filxhan kafe kushton 8 dollarë.
 

PuffetiNa

V.I.P
Anëtar
Apr 28, 2010
Postime
14,105
Pikët
113
Përgjigje e: Në Dubai hapet restoranti më i lartë në botë

lol

nuk cuditem aspak per Dubain SHIKI SHIKI JAVA :)
 
Top