• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Në Indi lejohet punësimi i grave myslimane të mbuluara

Forum-Al

Aty ku shqiptarët mblidhen
Anëtar
Jan 5, 2010
Postime
560
Pikët
28
Vendndodhja
Forum
Një shkollë e njohur në Indi njofton se lejohet punësimi i grave myslimane nëpër zyra, por nuk lejohet që ato të dalin të pambuluara.


Sqarimi u dha pas dëshirës së shprehur nga një myslimane për të shkuar në zyrë pa velin islamik ‘Purdah’ që mbulon edhe fytyrën.

Autoritetet fetare sqaruan se një grua e denjë myslimane e cila ndjek ritet, është e lirë të punojë, konform rregullave të besimit që ka, pra duke mbajtur në kokë ‘Purdah’.Forum-Al.com
Aty ku shqiptarët mblidhen!
 

SystemA

V.I.P
Anëtar
Sep 14, 2010
Postime
59,912
Pikët
113
Përgjigje e: Në Indi lejohet punësimi i grave myslimane të mbuluara

Sa i lumtur jam qe jam ateist!!!
Po skafandra ju lejohet ketyre te shkretave???
phhhhhhhhhhhhhhh
 
Top