• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Në Meksikë edhe Krishti luan futboll

PUPA

Anëtar i ri
Anëtar
Sep 15, 2009
Postime
662
Pikët
0
Vendndodhja
Italy


Sa larg mund të shkojë çmenduria e futbollit dëshmon edhe kjo fotografi e bërë në kishën e Shën Gabrielit në qytetin Ciudad të Meksikës.
Në prag të fillimit të Kampionatit Botëror të Futbollit në Afrikën e Jugut, i cili mbahet prej 11 qershorit deri më 11 korrik, statuja e Jezu Krishtit si fëmijë është veshur me dresin e kombëtares së reprezentacionit meksikan, ndërsa besimtarët gjunjëzohen dhe luten para tij.

Veshja e statujës së Krishtit si fëmijë në Meksikë është traditë kështu që shpesh mund të shihet në kombinime të ndryshme – prej kostumeve tradicionale meksikane deri tek ndërresat e futbollistëve të ndryshëm.

Meksika në Kampionatin Botëror luan në Grupin A së bashku me Francën, Afrikën e Jugut dhe Uruguain. /Telegrafi/
 

utopia

Anëtar i ri
Anëtar
Feb 5, 2010
Postime
610
Pikët
0
Përgjigje e: Në Meksikë edhe Krishti luan futboll

looooooooool me pelqeka kjo :D
 
Top