• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Në qershor albumi i parë i reperit Capital T

Forum-Al

Aty ku shqiptarët mblidhen
Anëtar
Jan 5, 2010
Postime
562
Pikët
28
Vendndodhja
Forum
Capital T është duke e realizuar një album, i cili është albumi i tij i parë dhe që pritet të lansohet në qershor.


Jam duke e realizuar albumin tim të parë.

Albumi do ti ketë gjithsej 15 këngë, 12 prej të cilave do të jenë këngë të pa dëgjuara deri më tash, ndërsa tri prej tyre janë të dëgjuara më herët”, ka thënë Capital T për Infopress.

Si nismë e lansimit për krijimet e reja do të jetë edhe bashkëpunimi me “2 po 2” ndërsa Capital T premton edhe tri bashkëpunime të tjera. Producent do të jenë Besniku i “2 po 2”, ndërsa producentë tjerë qe më kanë bërë instrumentalet janë: Flori, Don Arbas ,Çekiç edhe disa bashkëpunëtorë tjerë”, thotë reperi.

Kënëgtari ka treguar se rreth 50 për qind e punës për albumin është përfunduar, ndërsa ka mbetur vetëm finalizimi i këngëve. “Albumi besoj se do të jetë i gatshëm rreth muajit qershor”, tregon Capital T.Forum-Al.com
Aty ku shqiptarët mblidhen!
 
Top