• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Në Shqipëri rriten 10 për qind çmimet e barnave

SEa

Anëtar i ri
Anëtar
Jan 15, 2010
Postime
1,516
Pikët
0
Vendndodhja
marina di massaÇmimet e barnave rriten që nga e marta dhe do të jenë tani 10 për qind më të shtrenjta. Farmacistët thonë se llogaritja e çmimit do të bëhet nga vetë ata bazuar në çmimin e mëparshëm i cili është i vendosur në pullën e sigurisë.
Kjo do të vlejë vetëm për ilaçet të cilat janë aktualisht në gjendje ndërsa për furnizimet e reja, pullat e emetuara do të kenë të përfshirë edhe TVSH-në në10 për qind.

Sa i përket importuesve, atyre tashmë u ka shkuar udhëzimi për mënyrën si do faturojnë barnat që kanë në magazinë, raportoi Ora News.

Ndërkaq Ministria e Financave ka bërë të ditur se vendosja e TVSH-së jo vetëm që do të ulë abuzimet e bëra deri tani me çmimet, por nuk do sjellë asnjë kosto tjetër për qytetarët.
 

Linda

❤❤❤❤❤❤
Staff member
Anëtar
Apr 18, 2010
Postime
14,827
Pikët
113
Përgjigje e: Në Shqipëri rriten 10 për qind çmimet e barnave

Amon,çfar i bojne atij popullit kta .

Po i rrjepin per se gjalli

Vetem ne Shqiperi,i ngrejne çmimet si jua do qejfi.

Te mer fryka dhe te semuresh.

Por nga nje ane mir ja u bejne,se nuk ngrihen ne protesta per,ngritjen e çmimeve si ne ,drita,ushqime,ilaçe etj... po ngrihen se kush te zej vendin ne qeveri nga kto hajduta.
 
Top