• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Naomi Campbell dëshmonë në Hagë për krime lufte

Forum-Al

Aty ku shqiptarët mblidhen
Anëtar
Jan 5, 2010
Postime
561
Pikët
28
Vendndodhja
Forum
Një dhuratë e marrë në të shkuarën po fut në telashe të vërteta modelen Naomi Campbell pasi ajo duhet të dëshmojë për krime lufte.


40 vjecarja duhet të japë shpjegime për një diamant të marrë nga ish presidenti liberian Charles Taylor gjatë një party të organizuar në shtator 1997 në shtëpinë e ish presidentit të Afrikës së Jugut, Nelson Mandela.

Campbell e ka refuzuar deshminë para Gjykatës së Hagës por tashmë ajo duhet të rrëfehet para gjykatësve. “Nuk kam marrë asnjë diamant dhe nuk dua të flas për këtë cështje”, tha në muajin prill modelja.

Taylor akuzohet zyrtarisht që prej vitit 2008 për shkak të genocidit në Sierra Leone gjatë viteve 1997-2001.Forum-Al.com
Aty ku shqiptarët mblidhen!
 
Top