• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Narcizoidët më të varurit nga Facebooku

SEa

Anëtar i ri
Anëtar
Jan 15, 2010
Postime
1,516
Pikët
0
Vendndodhja
marina di massa
Sipas një hulumtimi të kryer nga një institut psikologjik në Toronto të Kanadasë, mësohet se narcizoidët janë më të varurit nga Facebooku.
Të anketuarit së pari janë detyruar të plotësojnë testet për karakterin me të cilat vërtetohet nëse ata janë narcizoid, ndërsa më pas janë kontrolluar edhe profilet e tyre në Facebook.

Është vërtetuar se personat narcizoidë shumë më shpesh kontrollojnë profilin e tyre në Facebook në krahasim me personat që nuk e duan veten, ndërrojnë statusin e tyre, shtojnë fotografi të reja dhe plotësojnë informatat personale.

Po ashtu, narcizoidët dallohen edhe me publikimin e fotografive të shumta lakuriq në Facebook.
 

daniel00

V.I.P
Anëtar
Aug 31, 2010
Postime
3,959
Pikët
63
Vendndodhja
Diktatrojska
Përgjigje e: Narcizoidët më të varurit nga Facebooku

Prandaj s'ma varin fare gocat ne facebook .

Flm per kete shkrim se me ktheve besimin ne vetvete .
 

Hello Kitty

❤☆҉‿★ Ŧђαήк ¥☺ů ★☆҉‿❤
Anëtar
Feb 8, 2011
Postime
15,256
Pikët
113
Përgjigje e: Narcizoidët më të varurit nga Facebooku

Sipas një hulumtimi të kryer nga një institut psikologjik në Toronto të Kanadasë, mësohet se narcizoidët janë më të varurit nga Facebooku.
Të anketuarit së pari janë detyruar të plotësojnë testet për karakterin me të cilat vërtetohet nëse ata janë narcizoid, ndërsa më pas janë kontrolluar edhe profilet e tyre në Facebook.

Është vërtetuar se personat narcizoidë shumë më shpesh kontrollojnë profilin e tyre në Facebook në krahasim me personat që nuk e duan veten, ndërrojnë statusin e tyre, shtojnë fotografi të reja dhe plotësojnë informatat personale.

Po ashtu, narcizoidët dallohen edhe me publikimin e fotografive të shumta lakuriq në Facebook.

Kjo eshte me se e vertete! Narcissistic-et nuk kane vend me te mire per publicitet. Viva la Book-Face per ata! Do te shtoja qe pranojne edhe 1500-2000 friends pa i njohur fare.
 

3d1

V.I.P
Anëtar
Aug 5, 2011
Postime
4,733
Pikët
113
Vendndodhja
Tirane
Përgjigje e: Narcizoidët më të varurit nga Facebooku

c'fare jane narcizoidet ?
Narkisos .......figure mitologjike, eshte i njohur per dashurine qe ndjente per veten e tij

Narcizoide njerez te dashuruar me veten

narcisos eshte edhe lule
 
Top