• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Ndërtoni Serverin Tuaj

Forum-Al

Aty ku shqiptarët mblidhen
Anëtar
Jan 5, 2010
Postime
561
Pikët
28
Vendndodhja
Forum
Me anë të këtij tutoriali ju do të mësoni se si ndërtohet një server të cilin mund ta përdorni për të arshivuar dokumenta edhe për të patur akses në to nga kompjuter të tjerë. Gjithashtu ju mund ta përdorni serverin tuaj për të parë video apo dëgjuar muzikë. Në këtë tutorial do të ketë edhe* një metodë e cila tregon se si ju ta përdorni serverin për të monitoruar ose më saktë për të ruajtur dhomën tuaj me anë të Webcam. Pra me pak fjalë ta ktheheni në një “Big Brother”. Thjeshtë duhet të ndiqni të gjitha hapat e mëposhtëm e nëse keni pyetje apo paqartësi mund të na drejtoheni tek komentet apo tek emaili.

Doni të shihni të gjithë artikullin? Ju duhet të Regjistroheni për tu bërë anëtar Premium dhe të përfitoni nga shkrimet tona të larmishme ose mund të Kyçeni nëse keni një llogari në faqen tonë.


Ndërtoni Serverin Tuaj është një postim nga: Feniksi.Com - Thesari i NjohuriveForum-Al.com
Aty ku shqiptarët mblidhen!
 
Top