• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Ndihmë dhe mbështetje për vogëlushet e Ajana

DUA

ꪖ𝘲ꪊ𝓲ꪶꪖ ꪀꪮꪀ ᥴꪖρ𝓲𝓽 ꪑꪊ𝘴ᥴꪖ𝘴
Anëtar
Apr 6, 2020
Postime
3,930
Pikët
133
Demshperblimi do ishte nje ndihme e madhe per familjen qe eshte ne veshtiresi.
Pra nuk eshte vetem ceshtje drejtesie. Gjithsesi ata e dine me mire. :)
Patjetër që po. Unë jam e gatshme të jap ndihmën time për gjithë procesin. Por në çfar baze duhet të niset? Kemi njohuri? Jo. Dëmshpërblimet paguhen si zakonisht nga sigurimet private. As këtu nuk jemi në dijeni për detaje. Pra, na duhet e gjithë anamneza para se të ngrihet padi. Dhe, për fat të keq, do ishte një pikëpyetje e madhe rezultati i padisë në një shtet me ligje disfunksionale.
 
  • Like
Reactions: O2

Persona

:)
Anëtar
Jan 31, 2012
Postime
17,401
Pikët
113
Patjetër që po. Unë jam e gatshme të jap ndihmën time për gjithë procesin. Por në çfar baze duhet të niset? Kemi njohuri? Jo. Dëmshpërblimet paguhen si zakonisht nga sigurimet private. As këtu nuk jemi në dijeni për detaje. Pra, na duhet e gjithë anamneza para se të ngrihet padi. Dhe, për fat të keq, do ishte një pikëpyetje e madhe rezultati i padisë në një shtet me ligje disfunksionale.
Patjeter, nuk po them qe ta bejme ketu dhe tani. Me vone, me qetesi, nese ekziston mundesia pasi te jene shqyrtuar mire gjerat, mund te behet nga familja.
 

DUA

ꪖ𝘲ꪊ𝓲ꪶꪖ ꪀꪮꪀ ᥴꪖρ𝓲𝓽 ꪑꪊ𝘴ᥴꪖ𝘴
Anëtar
Apr 6, 2020
Postime
3,930
Pikët
133
Patjeter, nuk po them qe ta bejme ketu dhe tani. Me vone, me qetesi, nese ekziston mundesia pasi te jene shqyrtuar mire gjerat, mund te behet nga familja.
Më shumë se dakord. 🤗
 
  • Hugs
Reactions: O2

DUA

ꪖ𝘲ꪊ𝓲ꪶꪖ ꪀꪮꪀ ᥴꪖρ𝓲𝓽 ꪑꪊ𝘴ᥴꪖ𝘴
Anëtar
Apr 6, 2020
Postime
3,930
Pikët
133
Të nderuar forumistë.
Ja edhe shuma tjetër e mbledhur.
Do doja mendimin tuaj në lidhje me dërgesën. Të bëhet me WU si herën e parë, apo keni ndonjë ide tjetër?
Faleminderit edhe një herë e për të mirë të ju lexoj 🙏

Gjithsej janë 771,42 €

EBADEC02-C273-4FF0-8642-9310E2E83568.jpeg
2B20C9D3-1357-4397-A01B-5E42AF5F667A.jpeg
D54833FA-1C99-4681-A793-4354BAA98BF5.jpeg
 

Mandi

ஜ۩۞۩ஜ
Staff member
Anëtar
Feb 8, 2009
Postime
12,003
Pikët
113
Vendndodhja
Të nderuar forumistë.
Ja edhe shuma tjetër e mbledhur.
Do doja mendimin tuaj në lidhje me dërgesën. Të bëhet me WU si herën e parë, apo keni ndonjë ide tjetër?
Faleminderit edhe një herë e për të mirë të ju lexoj 🙏

Gjithsej janë 771,42 €

View attachment 96792
View attachment 96793
View attachment 96794
@DUA si te jete me e mira dhe me e shpejta.
I falenderoj te gjithe per nismen dhe per kontributin ndaj familjes se Ajanes.

Ne te tilla rastesh qofshim gjithmone te bashkuar.
 

DUA

ꪖ𝘲ꪊ𝓲ꪶꪖ ꪀꪮꪀ ᥴꪖρ𝓲𝓽 ꪑꪊ𝘴ᥴꪖ𝘴
Anëtar
Apr 6, 2020
Postime
3,930
Pikët
133
Përshëndetje të nderuar.
Në vazhdim dy transferet e fundit.
Një donacion prej 150€ nuk e kam idenë se kush e ka dhënë. Më kontakto në pv të lutem. 🙂

AAD93586-9F6D-4AB1-BF2B-03A03AD6D719.jpeg
5869B54D-518A-49D9-9069-8B2A58037EB3.jpeg

Të hënën udhëtoj për Maqedoni dhe shumën e donacionit do e dorëzoj personalisht.
Kam një ide që nofkat e të gjithë juve donatorëve t’i shkruaj në një kartolinë, për vajzat e Ajana.
Më thoni mendimin tuaj 🙂
 

DUA

ꪖ𝘲ꪊ𝓲ꪶꪖ ꪀꪮꪀ ᥴꪖρ𝓲𝓽 ꪑꪊ𝘴ᥴꪖ𝘴
Anëtar
Apr 6, 2020
Postime
3,930
Pikët
133
Përshëndetje të nderuar.
Më në fund u realizua takimi dhe një falenderim i thellë e i përzemërt nga Armendi dhe unë 🙏
Qofshi të bekuar 😊
5A7CEE12-15EF-4CD7-97C0-E0B4C85922E7.jpeg
 

Anemone

V.I.P
Anëtar
Sep 27, 2014
Postime
31,527
Pikët
113
Përshëndetje të nderuar.
Më në fund u realizua takimi dhe një falenderim i thellë e i përzemërt nga Armendi dhe unë 🙏
Qofshi të bekuar 😊
View attachment 99957
Transmetoji Armendit qe ne fatkeqesine e tij gjeti shume dashuri nepermjet Ajanes sone te dashur. Ajo na mesoi te gjitheve se dashuria nuk njihnte kufinj dhe se te gjithe ne ketu e donim dhe e respektonim.

Ne paqe shpirti i saj!
 

DUA

ꪖ𝘲ꪊ𝓲ꪶꪖ ꪀꪮꪀ ᥴꪖρ𝓲𝓽 ꪑꪊ𝘴ᥴꪖ𝘴
Anëtar
Apr 6, 2020
Postime
3,930
Pikët
133
Transmetoji Armendit qe ne fatkeqesine e tij gjeti shume dashuri nepermjet Ajanes sone te dashur. Ajo na mesoi te gjitheve se dashuria nuk njihnte kufinj dhe se te gjithe ne ketu e donim dhe e respektonim.

Ne paqe shpirti i saj!
Faleminderit, amin 🙏
Në fakt biseduam gjatë. Nuk përshkruhet sa felenderues është.
Shpresoj do takoj edhe vajzat. Kemi lënë një mundësi për t’u takuar sërish. 😊
 

DUA

ꪖ𝘲ꪊ𝓲ꪶꪖ ꪀꪮꪀ ᥴꪖρ𝓲𝓽 ꪑꪊ𝘴ᥴꪖ𝘴
Anëtar
Apr 6, 2020
Postime
3,930
Pikët
133
Të nderuar forumistë!
Prania ime virtuale mbaron këtu, por jo mbështetja ime për Amela dhe Aksa.
Të gjithë ju që lehtësuat sa do pak dhimbjen e tyre, jeni të falenderuar edhe një herë nga unë dhe postën time elektronike mund ta përdorni për çdo lloj natyre të komunikimit. Edhe juve të tjerëve faleminderit.
Fundja nëse kemi prekur sa do pak për mirë dikënd, mund të flejmë me ndërgjegje të pastër.
Mbetshi të përshëndetur të gjithë 🙂 duke ju uruar vetëm të mira 🙏
E juaja
DUA
 

Passion

V.I.P
Anëtar
Mar 7, 2013
Postime
16,459
Pikët
113
Të nderuar forumistë!
Prania ime virtuale mbaron këtu, por jo mbështetja ime për Amela dhe Aksa.
Të gjithë ju që lehtësuat sa do pak dhimbjen e tyre, jeni të falenderuar edhe një herë nga unë dhe postën time elektronike mund ta përdorni për çdo lloj natyre të komunikimit. Edhe juve të tjerëve faleminderit.
Fundja nëse kemi prekur sa do pak për mirë dikënd, mund të flejmë me ndërgjegje të pastër.
Mbetshi të përshëndetur të gjithë 🙂 duke ju uruar vetëm të mira 🙏
E juaja
DUA
@Mandi nuk eshte ketu,e ky forum eshte nen pronesi,e nen pergjegjesine morale te tij.
E bej te dukshem.kete qe thash,se nje ikje e jotja pa u konsultuar me Mand eshte jo e mire. :)

Mendoj mendoj se i detyrohesh me shume atyre qe te besojne ne ty,se nje ikje me porten BRRAU. :)

Ngahera te degjofsha te miren. :)
 

cool_shqype

cun per s'mari
Anëtar
Jun 5, 2011
Postime
49,324
Pikët
113
Vendndodhja
ne NYC
Të nderuar forumistë!
Prania ime virtuale mbaron këtu, por jo mbështetja ime për Amela dhe Aksa.
Të gjithë ju që lehtësuat sa do pak dhimbjen e tyre, jeni të falenderuar edhe një herë nga unë dhe postën time elektronike mund ta përdorni për çdo lloj natyre të komunikimit. Edhe juve të tjerëve faleminderit.
Fundja nëse kemi prekur sa do pak për mirë dikënd, mund të flejmë me ndërgjegje të pastër.
Mbetshi të përshëndetur të gjithë 🙂 duke ju uruar vetëm të mira 🙏
E juaja
DUA
Shum deshperues ko ikje ne kete forme ............ me te vertete qe ndihem jo mire qe ky kuvend virtual humbet nje individ me nje shpirt e bote te madhe reale, nje njeri qe kishte fuqine dhe deshiren me te madhe se sa vete imagjinata e miresise.

Kudo qe te gjendesh e rrugetosh te uroj nga zemra ta kesh cdo gje te arrire ashtu si ta do ajo e bardha dhe e amla zemer e rralle qe ju keni.

Gjithmone do te shpresoj qe tju gjej perseri ketu midis nesh, me mendimin dhe vepren tuaj........me shum respekt dhe dashamiresi A.L.
 
Top