• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Ndihme Cuna !

Status
Temë e mbyllur.

Angel`BoY

Atje ku ti nuk je :)
Anëtar
Jan 5, 2010
Postime
169
Pikët
0
Vendndodhja
Tirane
Tani Kam Pc-ne Po e kam me WIndows Dhe ne ate duhet te Punoje dhe vellai dhe nuk e kaloj dot vetem ne Linux tani Pyetja Ime si i bohet me e bo me 2 Sisteme Nje Linux nje Windows ?
 

r00t

Anëtar
Anëtar
Feb 8, 2009
Postime
642
Pikët
18
Vendndodhja
Monaco
Angel boy krijo dual-boot me norton partition magic
fillimisht krijo nji PRIMARY partition ntfs per te instaluar windows
pastaj krijo partition tjeter ne formatin ext3 gjithashtu PRIMARY ne te cilin do instalosh linux
instalo windows fillimisht ne ntfs partition pastaj instalo linux gjat instalimit udhezoje linux instaler te instalohet ne ext3 partition qe sapo krijove
bej reboot dhe do kesh mundesin te besh boot me njerin nga sistemet ose windows ose linux varet nga zgjidhja jote
 

4x4

Anëtar i ri
Anëtar
Feb 14, 2009
Postime
675
Pikët
0
Përgjigje e: Ndihme Cuna !

sa her e kam bo un pa dashje ashtu me vista dhe xp :D
 
Status
Temë e mbyllur.
Top