• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Ndihme nese mundet....:(

Kryeplaku

Kryeplak
Anëtar
Feb 1, 2011
Postime
1,761
Pikët
0
Vendndodhja
Albania
Nese dikush nga ju forumiste di te me thite autorin e romanit me titull Meso te jetosh do ua dija shume per faleminderit.

Eshte nje autor i huaj. E kam lexuar para disa vitesh kete roman, e kam mare ne bibloteke por pasi shkova perseri nuk munda ta gjej:(

E kam vertet urgjente :(

Faleminderit Paraprakisht!
 

PuffetiNa

V.I.P
Anëtar
Apr 28, 2010
Postime
14,105
Pikët
113
Përgjigje e: Ndihme nese mundet....:(

Plaku te duhet liber apo te gjej ne net dhe te besh DOW. ..?
 

Kryeplaku

Kryeplak
Anëtar
Feb 1, 2011
Postime
1,761
Pikët
0
Vendndodhja
Albania
Përgjigje e: Ndihme nese mundet....:(

Puffe me duhet si informacion qe te mund ta ble , dua te bej nje dhurate. Por problemi eshte se ketu tek ne Biblotekaret/e sjane aq te kualifikuar sa te mund te te ndihmojne duke u dhene thjesht titullin. Ketu ne shqiperi librat shiten si me shit cigare:( Ndaj me duhej autori . une e kam lexuar kete liber ne Anglisht por e di fare mire se ka edhe nje botim ne shqip pasi e kam hasur ne librari por spo mundem ta gjej me:(
 

PuffetiNa

V.I.P
Anëtar
Apr 28, 2010
Postime
14,105
Pikët
113
Përgjigje e: Ndihme nese mundet....:(

Shoku me thuaj ne Anglisht si eshte titulli dhe a je i sigurt qe eshte ne shqip ky roman....?

Do shof ktu ke un ka nje biblotek e do pyes ..:)
 

Kryeplaku

Kryeplak
Anëtar
Feb 1, 2011
Postime
1,761
Pikët
0
Vendndodhja
Albania
Përgjigje e: Ndihme nese mundet....:(

Shoku me thuaj ne Anglisht si eshte titulli dhe a je i sigurt qe eshte ne shqip ky roman....?

Do shof ktu ke un ka nje biblotek e do pyes ..:)
Jam i sigurt qe eshte ne shqip i perkthyer sepse e kam pas ne dore kete botim, pastaj sme duhet ne Anglisht , me duhet botimi shqip,

Edhe dicka qe te mos ngaterrohemi nuk eshte Meso te jetosh( letra per Lucinin) nga Seneka
 

PuffetiNa

V.I.P
Anëtar
Apr 28, 2010
Postime
14,105
Pikët
113
Përgjigje e: Ndihme nese mundet....:(

Shoku ndaje mendjen si eshte titulli qe te kerkoj ..:mad:

pastaj here e pare qe e degjoj kte titull dhe autor se jam si fanatike nga librat un ...:p gjithesesis do e kerkoj se me intereson te lexoj dhe un ...:)
 

Kryeplaku

Kryeplak
Anëtar
Feb 1, 2011
Postime
1,761
Pikët
0
Vendndodhja
Albania
Përgjigje e: Ndihme nese mundet....:(

Shoku ndaje mendjen si eshte titulli qe te kerkoj ..:mad:

pastaj here e pare qe e degjoj kte titull dhe autor se jam si fanatike nga librat un ...:p gjithesesis do e kerkoj se me intereson te lexoj dhe un ...:)
Learn to live lol Autori.. Se di :(

Meso te jetosh eshte ne shqip :p

Eshte nje super roman qe permbledh nje jete mizore e plot gabime per te cilat fillon te mendoje personazhi ne prag te vdekjes por shpresaj jane te pakta per ti rikuperuar... po te dhashe me shume informacion humbet interesi vec se spo e gjej autorin :(
 

Kryeplaku

Kryeplak
Anëtar
Feb 1, 2011
Postime
1,761
Pikët
0
Vendndodhja
Albania
Përgjigje e: Ndihme nese mundet....:(

Gjithsesi edhe ai Meso te jetosh(Letra per Lucinin) nga Seneka eshte gjigand fare...
gjithe ideja eshte qe mos jeto duke u munduar te parashikosh te ardhmen e te mund ti besh paraprite problemeve. thjesht qendro e jeto te tashmen e mere si te vjen se asgje qe le pas smund te kthehet me ...
 

busavata

Moderator
Staff member
Anëtar
Aug 30, 2010
Postime
8,748
Pikët
113
Vendndodhja
Gjilan
Përgjigje e: Ndihme nese mundet....:(

per qka bahet fjal ne at roman .. ne pika te shkurta ...
 

crux

V.I.P
Anëtar
Jan 27, 2011
Postime
18,118
Pikët
113
Përgjigje e: Ndihme nese mundet....:(

ndoshta kerkon kete, i dont know !

Learn To Live
Novel By: Pepper Reynolds
Romance

Odette Montague grew up on the wrong side of the tracks in Atlanta, Georgia. She was a trouble maker and got into a lot of bad situations as a teen. Thanks to a police officer who took her under his wing she was able to turn her life around.
Now after recent trouble with an inheritance Odette has left Georgia and traveled to the small town of Springside, Missouri. Here after a misunderstanding she meets Sherrif David Brown. He is intrigued by this woman and decides he really wants to know more.
He is drawn to her because there is something different about her. Something that he had only seen in a few people in his lifetime. She had something special about her that drew people to her and made her seem different than anyone else ever. And will an unexpected connection bring them closer together? Will their friendship turn into something more?
 

Adea

V.I.P
Anëtar
Dec 21, 2016
Postime
6,108
Pikët
113
Kush e ka lexuar nje liber me titull: Nje ngjarje ne vitin 26020?

Nuk me kujtohet autori dhe as titulli i librit ne Anglisht.

Por titulli origjinal mund te "humbase" per arsye te pershtashmerise me gjuhen e vendit ku vepra perkthehet.

Me ka ngelur ne mendje.


LeNoir
 

SystemA

Jam me Shqiperine,dhe ничего против Pоссии
Anëtar
Sep 14, 2010
Postime
59,825
Pikët
113
Akademi solemne ne 21 vjetorin e ....eksodit shqiptar????


PS.....une NUK e di se perse eshte solemne!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

E dini cfar mendoj UNE.....PESHTARAKET ja kane gjetur THEMBREN e HAKILIT,gjinjave me plis mi krye.
 
Top