• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Ndihme

Status
Temë e mbyllur.

Robbery

V.I.P
Anëtar
Dec 29, 2010
Postime
6,891
Pikët
113
Per njne bark te sheshte cfare duhet te bej se kam shtu 3 kile vetem ket jave dhe bark i kam vene..
Mos haarroni qe jam dembele dhe ushtrimet i bej me zor..nej gje argetuse dhe frytdhenese :D..
`thankyou`
 

Robbery

V.I.P
Anëtar
Dec 29, 2010
Postime
6,891
Pikët
113
Përgjigje e: Ndihme

Mandiiiiiiiiii...po pse tani e gjeta une me u shendosh?.....vjen edhe vera...
Thnx anyway...
 

INFINITY

Looks DO Kill
Anëtar
Jan 23, 2011
Postime
158
Pikët
0
Përgjigje e: Ndihme

Hajde, hajde, kesaj i them reklame une. :p

Shko ne palester ose kalo ca kohe romantike me ate qe do dhe te vjen trupi ne vete. :p

P.S. Robbery, s'e ka problem Mandi se t'u shtuan ca tule jo, prandaj mos e vrit mendjen ti. :D
 

Kryeplaku

Kryeplak
Anëtar
Feb 1, 2011
Postime
1,761
Pikët
0
Vendndodhja
Albania
Përgjigje e: Ndihme

Robbery! nese do mund te te jap nje program. Fitnes Plan 6 javor, por duhet te punosh rreth 40 min 4 here ne jave. ( Praktikohet ne palester e mund te rrezosh deri ne 10 kg ne vetem 6 jave. )

P.s nese te intereson me thuaj.
 

Robbery

V.I.P
Anëtar
Dec 29, 2010
Postime
6,891
Pikët
113
Përgjigje e: Ndihme

Me thene drejten s'po shqetesohesha fare se ça mendon Mandi....po shqetesohesha per peshen time...
 

Robbery

V.I.P
Anëtar
Dec 29, 2010
Postime
6,891
Pikët
113
Përgjigje e: Ndihme

Robbery! nese do mund te te jap nje program. Fitnes Plan 6 javor, por duhet te punosh rreth 40 min 4 here ne jave. ( Praktikohet ne palester e mund te rrezosh deri ne 10 kg ne vetem 6 jave. )

P.s nese te intereson me thuaj.
Po une du te heq barkun jo te bi nga pesha...sille i her..s'i dihet..po bej nje muaj palester..:p
 

Kryeplaku

Kryeplak
Anëtar
Feb 1, 2011
Postime
1,761
Pikët
0
Vendndodhja
Albania
Përgjigje e: Ndihme

Po une du te heq barkun jo te bi nga pesha...sille i her..s'i dihet..po bej nje muaj palester..:p
Nuk eshte per te rene nga pesha IoI.

Eshte vec per djegie te dhjamit te depozituar ne trup kudo qofte ai ( Djegje totale e pergjithshme)

Pas 6 javesh nese e ndjek me kujdes programin dhe me perpikmeri ushtrimet, pa abuzuar ne tejkalim e gjithashtu ne anashkalim( Sduhet te egzistoje fjala pertoj ) Do vesh re se Barku do jete me mire nga cka qene me pare. ( Pa folur per gjoksin qe ngrihet. Supet qe zgjerohen pak, e kofshet qe terhiqen e tendosen ;)) Dhe me e mira ekesaj: Ste duhet te mbash dieta apo gjera te tilla. Mund te ushqehesh njesoj si me pare. madje mund te hash cte te doje kokra e qefit.

Nje keshille Per ty dhe gjithe femrat: Mos praktikoni ushtrimet rutine per barkun ( te perditshme) Ato vertet qe ndihmojne ne djegje por kur ju i nderprisni keto ushtrime jo me shume se pas 2 javesh fillon perseri fryrja madje dy here me shume nga cka qene.


P.s me jep kohe deri neser pasi me duhet ti bashkangjis fotot e ushtrimeve pasi jam i sigurt qe smund ta kuptosh cduhet vertet te besh nese te jap vetem termat e tyre.
 

Robbery

V.I.P
Anëtar
Dec 29, 2010
Postime
6,891
Pikët
113
Përgjigje e: Ndihme

Nuk eshte per te rene nga pesha IoI.

Eshte vec per djegie te dhjamit te depozituar ne trup kudo qofte ai ( Djegje totale e pergjithshme)

Pas 6 javesh nese e ndjek me kujdes programin dhe me perpikmeri ushtrimet, pa abuzuar ne tejkalim e gjithashtu ne anashkalim( Sduhet te egzistoje fjala pertoj ) Do vesh re se Barku do jete me mire nga cka qene me pare. ( Pa folur per gjoksin qe ngrihet. Supet qe zgjerohen pak, e kofshet qe terhiqen e tendosen ;)) Dhe me e mira ekesaj: Ste duhet te mbash dieta apo gjera te tilla. Mund te ushqehesh njesoj si me pare. madje mund te hash cte te doje kokra e qefit.

Nje keshille Per ty dhe gjithe femrat: Mos praktikoni ushtrimet rutine per barkun ( te perditshme) Ato vertet qe ndihmojne ne djegje por kur ju i nderprisni keto ushtrime jo me shume se pas 2 javesh fillon perseri fryrja madje dy here me shume nga cka qene.


P.s me jep kohe deri neser pasi me duhet ti bashkangjis fotot e ushtrimeve pasi jam i sigurt qe smund ta kuptosh cduhet vertet te besh nese te jap vetem termat e tyre.
Vazhdo Vazhdo..pres une deri neser :)..
 

HELEN OF TROY

Jeta vazhdon
Anëtar
Apr 17, 2010
Postime
1,311
Pikët
38
Vendndodhja
prane teje
Përgjigje e: Ndihme

Duhet te mbyllesh frigoriferin per disa jave
te pish nja dy gota caj per dite,te harosh cokollatat,coca cola edhe cdo gje te vockel
edhe te besh 5 fate te pakten ne dite me racjone te vogla;)

pse si thu ti si e mbaj trupin une me kadaif:p
 

Robbery

V.I.P
Anëtar
Dec 29, 2010
Postime
6,891
Pikët
113
Përgjigje e: Ndihme

Duhet te mbyllesh frigoriferin per disa jave
te pish nja dy gota caj per dite,te harosh cokollatat,coca cola edhe cdo gje te vockel
edhe te besh 5 fate te pakten ne dite me racjone te vogla;)

pse si thu ti si e mbaj trupin une me kadaif:p
Hahahahaha...Per 3 kg Frigoriferi mbyll per disa jave?...Mos Helen..vetem kete jo..:D..
Ca jane Fate-t meqe ra llafi?..
 

SEa

Anëtar i ri
Anëtar
Jan 15, 2010
Postime
1,516
Pikët
0
Vendndodhja
marina di massa
Përgjigje e: Ndihme

pike se pari eshte psikologjike..3 kg sjan shume :) dhe sprishe pune per asgje..kshu mendoj une..por duhet te konsumosh lengje dhe mos hash gjera te thata.. :D


Ps.Mandi :) sa jetik je dhe ti.. si gjithemone..klm.
 

Chanel

°.•°•.★DIVA★.•°•.°
Anëtar
Feb 1, 2011
Postime
187
Pikët
0
Vendndodhja
Underneath the stars
Përgjigje e: Ndihme

Ti ke probleme veç me zonën e barkut, apo të janë shpërndarë ato 3 kg në të gjithë trupin?

Nqs ke probleme vetëm të zonës së barkut, duhet të bësh ushtrime që synojnë pikërisht këtë zonë; klasiket sit up-s dhe crunches.
 

Kryeplaku

Kryeplak
Anëtar
Feb 1, 2011
Postime
1,761
Pikët
0
Vendndodhja
Albania
Përgjigje e: Ndihme

Robbery!

Program 6 javor Fitnes.


( Ne cdo palester ka nje tabele qe te udhezon si te besh terheqjet muskulare. Keto ushtrime duhen ndjekur me perkimeri dhe sipas rradhes qe te mund te evitosh demtimet gjate stervitjes ) " Zgjat vetem 5 min"

Dita-1
Bark-Legen, Ngritje 1x15 1x12 1x10 1x8 ( Pra 4 sete )

1x15 1x12 1x10

1x20 1x15 1x10

1x15 1x12 1x10

3x( deri sa te mundesh)- Thjesht qendrohet ne pozicionin qe sheh ne foto.


Vazhdon....
 

Chanel

°.•°•.★DIVA★.•°•.°
Anëtar
Feb 1, 2011
Postime
187
Pikët
0
Vendndodhja
Underneath the stars
Përgjigje e: Ndihme

O shoku, ku e plotso dot tjetra normën që në fillim nqs s'është marrë me sport më parë :D

Ngritjet e ditës 1rë s'i realizon dot, sepse do lodhet shpejt. Ditën e dytë i duhet ta marrë pushim, se do ti ketë muskujt e kontraktuar :D
 

Kryeplaku

Kryeplak
Anëtar
Feb 1, 2011
Postime
1,761
Pikët
0
Vendndodhja
Albania
Përgjigje e: Ndihme

1x30 1x30 1x24 1x20(total ne te dy krahet) (Nese smundesh me hekurin e shtanges pasi peshon 18kg atehere perdos nje shkop.( Elemino peshen) _)


Dita-2

Vrap i lehte 20 min +3 min sprint.

Dita-3 Pushim :D

Dita-4

1x 30 1x 24 1x 20(Total)

1x30 1x24 1x20(Total)

1x 30 1x20 1x15 1x10


Vazhdon....
 

Kryeplaku

Kryeplak
Anëtar
Feb 1, 2011
Postime
1,761
Pikët
0
Vendndodhja
Albania
Përgjigje e: Ndihme

1x12 1x10 1x8

1x12 1x10 1x8 1x6

1x12 1x10 1x10 ( Per cdo krah)

1x15 1x12 1x10 1x8

3x( ruajtje e pozicionit sa te mundesh)
 

Kryeplaku

Kryeplak
Anëtar
Feb 1, 2011
Postime
1,761
Pikët
0
Vendndodhja
Albania
Përgjigje e: Ndihme

Dita - 5

20 min Vrap te lehte+ 3min sprint

Dita-6 Dita-7 Pushim :D

( Stervitja ne 2 ditet intensive sduhet ti kaloje 45 min. Keto ushtrime jane perllogaritur per te mos zgjatur me shume se 40 min duke perfshire ketu edhe nxemjen( Tabela terheqje)

P.s Te siguroj qe eshete super i efektshem dhe jep vertet rezultate ne nje kohe te shkurter pa pasur nevoje te mbash dieta apo gjera te tilla.
 

Kryeplaku

Kryeplak
Anëtar
Feb 1, 2011
Postime
1,761
Pikët
0
Vendndodhja
Albania
Përgjigje e: Ndihme

O shoku, ku e plotso dot tjetra normën që në fillim nqs s'është marrë me sport më parë :D

Ngritjet e ditës 1rë s'i realizon dot, sepse do lodhet shpejt. Ditën e dytë i duhet ta marrë pushim, se do ti ketë muskujt e kontraktuar :D
Duket qe smarke vesh fare nga keto gjera po nejse. vec dicka...

Diten e pare mund te beje me shume se kaq pasi eshte e clodhur ka nje jete . Veshtiresia eshte diten e 4, Javen e dyte sdo kete asnje problem madje do ndjehet me e clodhur.

Ju pershendes.

P.s Se kuptoj pse flisni para kohe dhe per me teper ne ajer... Nejse seshte se me intereson shume.
 

Chanel

°.•°•.★DIVA★.•°•.°
Anëtar
Feb 1, 2011
Postime
187
Pikët
0
Vendndodhja
Underneath the stars
Përgjigje e: Ndihme

E them që s'marr. M'u duk logjike, duke pasur parasysh që ditën e parë kur i hyn kësaj punë të duket e mundimshme pas ca ushtrimesh, kurse ditës tjetër të duket vetja si pulë e ngordhur:D

Gjthss më fal që fola në ajër, s'ia kam shumë haberin, e pranoj:)

O Robbery nga këto mëkatet e dimrit qahen shumë femra. Ushqehu për ca javë me drithëra e bishtaja, lëri karbohidratet dhe lyrnat dhe u kry' ! :D
 
Status
Temë e mbyllur.
Top