• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Ndjenja e dashurisë, a ka mbarim?

ARIS

Anëtar i ri
Anëtar
Jan 10, 2010
Postime
187
Pikët
0
Ndjenje dashurie nuk ka kurre mbarim . Eshte pikerisht kjo ndjenje dashurie ,qe cdo dite e me shume qe kalon me njeriun .qe do cdo dite e me shume rritet dhe behet akoma me e madhe . Eshte pikerisht kjo ndjenje dashurie qe e con perpara nje lidhje ne nje cift , eshte pikerisht kjo ndjenje dashurie qe arrin te krijoje familje dhe femije .
Atehere , nuk ka kurre mbarim .
Atje ku jep dhe merr keto ndjenja dashurie atje nuk perfundon kurre

Si mendoni ju ka mbarim kjo ndjenj?
 

SubZ

A Legend Never Dies
Anëtar
Aug 8, 2010
Postime
739
Pikët
0
Vendndodhja
Underground
Përgjigje e: Ndjenja e dashuris,ka mbarim!

Si cdo gje qe lind dhe vdes. Me pas e mban respekti reciprok.
 

OnLy

Anëtar i ri
Anëtar
Nov 10, 2009
Postime
155
Pikët
0
Vendndodhja
Aty Ku Tymi Ska Te Sosur
Përgjigje e: Ndjenja e dashuris,ka mbarim!

Po S`pati Jeta Mbarim Sdo Kishte As Ndjenja Dashuris......Ne Rastin Konkret Ka
 

clizia

Anëtar i ri
Anëtar
Feb 17, 2009
Postime
298
Pikët
0
Vendndodhja
ne zemren e dikujt
Përgjigje e: Ndjenja e dashuris,ka mbarim!

sigurisht qe po, cdo gje ka nje fillim dhe nje fund, si cdo gje tjeter ne jeten e njeriut, si vete jeta. por nga ana tjeter eshte dhe normale te mbaroj, nuk do kishte asgje vlere nese do zgjaste pergjithmon, do behej monotone, dashuria, pasjoni poak nga pak u lene vendin ndjenjave te tjera, keshtu qe vazhdon cikli i jetes
 

orkidea

Anëtar i ri
Anëtar
Feb 18, 2009
Postime
215
Pikët
0
Vendndodhja
n'ajer
Përgjigje e: Ndjenja e dashuris,ka mbarim!

Jo !
Thjeshte ndryshon nuance , fle diku , ne momentet kur ti e ngacmon ngre krye me te njejtin emocion si dikur
 

Just myself

Anëtar i ri
Anëtar
Sep 15, 2009
Postime
934
Pikët
0
Vendndodhja
Ne hapat e jetes ...
Përgjigje e: Ndjenja e dashuris,ka mbarim!

Asgje nuk eshte e destinuar te jetoje perjetesisht,sikurse edhe ndenja e vecante e dashurise. Nis me entuziazem e euforizem te madh,vazhdon me sinqeritet dhe afeksionin maksimal,per te perfunduar me nje simpati ose te pakten jo me te njejten forme te dashurise qe eshte perjetuar me pare ...
 

ABORDAZH

into the wild
Anëtar
Dec 7, 2010
Postime
1,510
Pikët
48
Vendndodhja
kuturu
Përgjigje e: Ndjenja e dashuris,ka mbarim!

nese ka nje fillim ,ka dhe nje fund .
 

PuffetiNa

V.I.P
Anëtar
Apr 28, 2010
Postime
14,105
Pikët
113
Përgjigje e: Ndjenja e dashuris,ka mbarim!

Un them JO!

Ka mbarim , po me shpirtin tim kur te vdes un vdes dhe ajo ndjenje...!
 

crux

V.I.P
Anëtar
Jan 27, 2011
Postime
18,113
Pikët
113
Përgjigje e: Ndjenja e dashuris,ka mbarim!

Ndjenje dashurie nuk ka kurre mbarim . Eshte pikerisht kjo ndjenje dashurie ,qe cdo dite e me shume qe kalon me njeriun .qe do cdo dite e me shume rritet dhe behet akoma me e madhe . Eshte pikerisht kjo ndjenje dashurie qe e con perpara nje lidhje ne nje cift , eshte pikerisht kjo ndjenje dashurie qe arrin te krijoje familje dhe femije .
Atehere , nuk ka kurre mbarim .
Atje ku jep dhe merr keto ndjenja dashurie atje nuk perfundon kurre

Si mendoni ju ka mbarim kjo ndjenj?
jo, nuk ka kurre mbarim, pasioni po, mbaron, varet sa i forte eshte pasioni, gjithsesi nuk shtyn shume...mjafton pak fare kohe, fillon pluhuri i harreses.

dashuria nuk mund te harrohet kurre, me fat qofte apo pa fat.
 

Summer

Super Anëtar
Anëtar
Oct 13, 2016
Postime
149
Pikët
28
Përgjigje e: Ndjenja e dashuris,ka mbarim!

Mbaron qe c'ke me te. Nese jetohet si ndjenje dh3 marredhenie, vdes per dite nga pak. Kur nuk jetohet apo konsumohet ajo dashuri ka te ngjare te te mbese ne mendje dhe zemer gjithmone.
 

Ajell

Anëtar i ri
Anëtar
Nov 23, 2016
Postime
1,051
Pikët
0
Përgjigje e: Ndjenja e dashuris,ka mbarim!

Cdo Fillim ka Mbarim!!
 

SystemA

Jam me Shqiperine,dhe ничего против Pоссии
Anëtar
Sep 14, 2010
Postime
59,808
Pikët
113
Përgjigje e: Ndjenja e dashuris,ka mbarim!

jo, nuk ka kurre mbarim, pasioni po, mbaron, varet sa i forte eshte pasioni, gjithsesi nuk shtyn shume...mjafton pak fare kohe, fillon pluhuri i harreses.

dashuria nuk mund te harrohet kurre, me fat qofte apo pa fat.
Kjo eshte GENJESHTER....DASHURIA eshte SAKRIFICE.
Ishte ironi je i MODH.
 

BATO

______
Anëtar
Jan 23, 2011
Postime
5,944
Pikët
0
Përgjigje e: Ndjenja e dashuris,ka mbarim!

Mundësitë për të mos mbaruar, i ka dashuria e parë, ose të parat.. por duhet dhe pak fat.

Po nuk ecën të parat, të tjerat mbarojnë dhe harrohen shpejt.
 

ODEON

.
Anëtar
Apr 12, 2014
Postime
6,282
Pikët
0
Përgjigje e: Ndjenja e dashuris,ka mbarim!

Çfare eshte ndienja? Po martesa mos eshte valle menyra e duhur per tju neveritur njeri tjetrit?
 

*ARiel*

Tip i qetë
Anëtar
Apr 12, 2013
Postime
9,340
Pikët
113
Vendndodhja
Planet earth
Përgjigje e: Ndjenja e dashuris,ka mbarim!

Une mendoj se dashurija nuk duhet te mbaroje. Duhet luftuar per ta mbajtur gjalle. Ne fakt, pa dashuri eshte e kote te jetohet. Mendoj une.
 

thirsty

V.I.P
Anëtar
Mar 15, 2011
Postime
41,047
Pikët
113
Përgjigje e: Ndjenja e dashuris,ka mbarim!

Ndjenje dashurie nuk ka kurre mbarim . Eshte pikerisht kjo ndjenje dashurie ,qe cdo dite e me shume qe kalon me njeriun .qe do cdo dite e me shume rritet dhe behet akoma me e madhe . Eshte pikerisht kjo ndjenje dashurie qe e con perpara nje lidhje ne nje cift , eshte pikerisht kjo ndjenje dashurie qe arrin te krijoje familje dhe femije .
Atehere , nuk ka kurre mbarim .
Atje ku jep dhe merr keto ndjenja dashurie atje nuk perfundon kurre

Si mendoni ju ka mbarim kjo ndjenj?
Nuk mbaron ndaj femijes, ose prinderve

Kurse per ne lidhje, shifrat e ndarjeve tregojn se mbarojne :D
 

Stelar

white light
Anëtar
Jun 30, 2016
Postime
39,210
Pikët
113
Përgjigje e: Ndjenja e dashuris,ka mbarim!

Si femija ska
Gjith tjeret duhen me b...loool
 

Stelar

white light
Anëtar
Jun 30, 2016
Postime
39,210
Pikët
113
Përgjigje e: Ndjenja e dashuris,ka mbarim!

Tell me I am wrong :p
Ps.naten :)
 

e panjohura

Super Moderator
Staff member
Anëtar
Sep 2, 2010
Postime
7,967
Pikët
113
Vendndodhja
Atje ku më le!
Përgjigje e: Ndjenja e dashuris,ka mbarim!

Te dashurohesh eshte e thjeshte..
Te ngelesh i-e dashuruar eshte dicka vertete speciale..
 
Top