• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Ndodh ne Greqi

doganieri

V.I.P
Anëtar
Jan 3, 2013
Postime
31,946
Pikët
113
E rëndë/ Përdhunoi për 7 vite nxënësin e tij, arrestohet 62-vjeçariShkurt 21, 2021Një 62-vjeçar është arrestuar për përdhunimin e vazhdueshëm të një fëmije, i cili ishte nxënësi i tij.
Ngjarja në fjalë, ka ndodhur në Greqi, ndërsa sipas mediave të huaja 62-vjeçari kishte marrëdhënie shumë të mira me familjen e të miturit dhe e abuzoi atë për shtatë vite me radhë.
Përdhunimet kanë nisur që nga mosha 8-vjeçare deri më sot, ku djali është 15 vjeç. Rasti u zbulua pas denoncimit të prindërve të të miturit.

Ndërkohë, sipas mediave greke persona të tjerë ishin të pranishëm në kohën e abuzimit, ndërsa i akuzuari vepronte në shtëpinë e fëmijës së mitur por edhe në shtëpinë e tij.
62-vjeçari u arrestua, ndërsa policia greke po vijon hetimet për ngjarjen e rëndë.
 

doganieri

V.I.P
Anëtar
Jan 3, 2013
Postime
31,946
Pikët
113
Skandali/ Ish-drejtori i Teatrit në Greqi abuzoi seks*alisht edhe me djem shqiptarë, u premtoi se do i bënte aktorëShkurt 20, 2021Ish-drejtori i Përgjithshëm i Teatrit Kombëtar të Greqisë, Dhimitris Lignaiadhis, u arrestua sot me akuza për abuzime seksuale jo vetëm ndaj aktoreve, por edhe ndaj minorenëve.
Ai kishte dhënën dorëheqjen disa ditë më parë, pas denoncimeve, ndërsa u arrestua sot pas një urdhri të prokurorisë.

Ndërkohë ai ka abuzuar edhe me djem shqiptarë, pasi u premtonte se do t’i bënte aktorë.
Sipas mediave greke, Lignaiadhis i jepte të miturve alkool dhe drogë dhe më pas abuzonte me ta. /Tch
 

Pjer Thomas

V.I.P
Anëtar
Dec 18, 2014
Postime
5,913
Pikët
113
kjo eshte maja e ajsbergut, se po te hulumtohet me tej, dalin gjith ata pedofila,
 

Kontinenti

V.I.P
Anëtar
Oct 14, 2012
Postime
3,994
Pikët
113
Skandali/ Ish-drejtori i Teatrit në Greqi abuzoi seks*alisht edhe me djem shqiptarë, u premtoi se do i bënte aktorëShkurt 20, 2021

Ndërkohë ai ka abuzuar edhe me djem shqiptarë, pasi u premtonte se do t’i bënte aktorë.
Ne qoftese keta djem shqiptare ndjekin nje premtim duke humbur veten, une i peshtyj keta djem qe nuk jane as djem..
 

O2

☆✬ ȶօʊƈɦ ʍɛ ɨʄ ʏօʊ ƈǟռ ✬☆
Anëtar
Oct 7, 2016
Postime
23,895
Pikët
113
A Jeni mire ju? Ne vend qe te shihni si si I Denon Greqia njerez te tille, rrini e Shani shqiptaret?...

A keni ndonje rast shqiptar te vendoset drejtesia ne te njejten menyre? Ato na sillni ...

..
Ku je moj e bekuar ,te lumte ajo goje e ato duar kur shkruan.... 👏
 

Kontinenti

V.I.P
Anëtar
Oct 14, 2012
Postime
3,994
Pikët
113
Nuk po flasim per femije, por per te rritur, qe per t'u bere aktore nuk njohin as karakterin e tyre.
Cfar pret nga ata?
Me femijet ceshtja eshte ndryshe.
Kurse ai qeni, qe ta lidhesh me pranga kete e ka pak.
 

Kontinenti

V.I.P
Anëtar
Oct 14, 2012
Postime
3,994
Pikët
113
Ore djale ne lajme raportohen qe jane te mitur, qe donin te vazhdonin per aktor.
E ky u jepte drogera e i genjente e u bente ate pune.
Po justifikoni rastin ju a si eshte ky muhabet ?
C´lidhje ka deshira per te ecur ne degen e aktrimit me krimin?

Nuk e marr vesh si diskutoni, gati gati justifikoni dhe kriminelin per hir se eshte publikuar lajmi ne forum shqiptare

E se po flasim per Greqin, qe Greqia po ta shohesh thelle thelle nga ana politike ska patur shtet me me rekorde rraciste ndaj nesh.
Apo e harruat veren ju kur u ra bretku njerezve ne Kakavi se donin Teste Covidi te perkthyer keta!
Torturat politike te ketyre s´kane fund.

Po gjithsesi kjo nuk eshte tema per te diskutuar Greqin, eshte tema qe ka ardhur kohe e keqe e mbani femijet afer!
Askush nuk justifikon rastin, tek lajmet nuk e kam pare dhe as ti nuk solle ndonje moshe ketu se sa vjec ishin keta femijet qe te dime se si te flasim.
 

Kontinenti

V.I.P
Anëtar
Oct 14, 2012
Postime
3,994
Pikët
113
Ku jane pra femijet ?
Nuk na solle moshen?
Aktor do te behet dhe ai 8 vjec, dhe ai 20 vjec.
Po te vika keq vetem ty qe flet per derdellitje.
Ca moshe kane qe ta marrim vesh a jan femije apo jo ?
 

Kontinenti

V.I.P
Anëtar
Oct 14, 2012
Postime
3,994
Pikët
113
Kte e the, por mos u shpreh ashtu duke perdor fjalen ''derdellitje'' kur ti vete nuk je e informuar.
 

Kontinenti

V.I.P
Anëtar
Oct 14, 2012
Postime
3,994
Pikët
113
Mos fol si pasneser. :)

Po justifikon krimin dhe kriminelin, mqns jemi ne forum shqiptar.

Sjellja e lajmit ne forum shqiptar nuk dmth RRACIZEM.

Dmth INFORMIM.

Jeni te afte te beni 1 dallim - BAZILAR.

Mos te vemi me tutje - ne Kakavij se aty do prisni me dite per ndonje lejekalim e pastaj riflasim serisht.
Ti do me zor fjalen ''justifikim'' por qe je duke ia fut kot.
Pse ne forume shqiptare u justifikoka krimi ?
Cfar je duke fol ?
Me detyrove te hap googlet, dhe me qe je dhe isha pa informacionin e duhur, po te them se kane qene femije dhe tani, femijet e dikurshem, jane tek te njezetat.
Keshtuqe po te informoj dhe ty me kete rast.
Po, kane qene femije dikur kur ka ndodhur abuzimi.
Pedofili te shkoje ne litar.
 

Angelisa

V.I.P
Anëtar
Sep 29, 2014
Postime
32,566
Pikët
113
Po 7 vite ku ishin prinderit?
Me duket shum absurde qe nje prind nuk shef ndryshimin qe mund te kete femije pas nje traume te tille!
Pedofilet kane egzistuar gjithmone, dhe ne cdo vend! ka dhe ne shqiperi sa te duash
 

Kontinenti

V.I.P
Anëtar
Oct 14, 2012
Postime
3,994
Pikët
113
MOS KENI MERAK - Se Greqia nuk u iken - aty e kini - po te doni keshtu si e keni zene, dhe Shqiperin do ua kthejm Greqi, e t´u bier shpirti ne qetesi.
Shife pra cfar thu ti ?
Ti nuk di se me ke flet?
Keto jane te teperta dhe nuk duhen thene.
E perseris...ti nuk di se kujt ia drejton keto fjale.
 
Top