• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Ndryshimi i ores demton shendetin

SmiLey

Anëtar i ri
Anëtar
Feb 1, 2010
Postime
1,274
Pikët
0
Vendndodhja
Negli occhi suoi! ♥ ♥

Qe nga dita e djeshme hyri ne fuqi ndryshimi i ores.
Shkencetaret thone se kane vertetuar qe me kthimin e ores pas ne stinen e dimrit demtohet shendeti, shperdorohen me teper energji dhe rritet sasia e ndotjes se mjedisit.

Fundi i nje praktike te tille në hemisferen veriore do te sillte perfitime per shendetin dhe mjedisin.

Ndryshimi i ores behet ne vendet evropiane, ne Ameriken e Veriut dhe ne disa pjese te Lindjes se Mesme.
 

USA NR1

Anëtar i ri
Anëtar
Aug 31, 2010
Postime
1,871
Pikët
0
Vendndodhja
uhu sa larg
Përgjigje e: Ndryshimi i ores demton shendetin

po a per kete une u semura ??
shkoj nesra i tregoj mjekut cfare ilaqe (barnash) te me jape pra per ndryshimin e ores:d
 

ilia spiro

V.I.P
Anëtar
Sep 30, 2010
Postime
1,437
Pikët
63
Përgjigje e: Ndryshimi i ores demton shendetin

Shkencetaret thone se kane vertetuar qe me kthimin e ores pas ne stinen e dimrit demtohet shendeti,
Une them se demtohet ne pranvere kur çohet 1 ore perpara. Ora legale eshte kjo e dimrit. Nje nga budallalleqet e Evropes eshte edhe nderrimi i ores.
 
Top