• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Ndryshimi pas luftes

Alkoma

Jezusi Shpeton
Anëtar
Jan 3, 2011
Postime
2,676
Pikët
48
Vendndodhja
Shqiperi
Ishte nje here ne Kosove , para luftes se Natos , nje burre i martuar .
Dhe sa here qe ky burre i martuar dilte ne pazar me gruan , vete ecte perpara dhe gruan e mbante mbrapa, diku nja 20 metra.

Por erdhi lufta dhe mbaroi, Kosova tashme ishte e lire dhe njerezit mund te dilnin ne pazar me lirshem.

Perseri ky burre duke ecur ne mes te pazarit me gruan e tij por tashme kishte ndodhur nje ndryshim .
Gruaja e tij ishte duke ecur perpara dhe ky burre ishte mbrapa gruas.

E pane disa miq te tij dhe e pyeten :- Ou kur ke filliuar te ndryshosh ti ?
Tani e len gruan te eci para teje !

Ai u pergjigjet:- Jo, jo nuk kam ndryshuar. Por jam duke u siguruar nga minat.
 

HELEN OF TROY

Jeta vazhdon
Anëtar
Apr 17, 2010
Postime
1,311
Pikët
38
Vendndodhja
prane teje
Përgjigje e: Ndryshimi pas luftes

Perse e desha gruan me shume se nenen.......ne muabet e siper disa shoke ra fjaleke doni me shum gruan apo nenente gjithe thane nenen....njeri tha une dua gruan me shumete gjith te habitur e pyesin pse do gruan me shume???ay tha nena 1 vit me dha gjirin dhe ma hoqi...ndersa gruaja 15 vjet martese sma ka ndar as nje nate gjer me sot..
 
Top