• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Ne 50 vitet e ardhmshme 45 % e njerezve me profesionet e tanishme do jene papune

light

Anëtar i ri
Anëtar
Mar 28, 2015
Postime
96
Pikët
0
Me sistemin e sotem ne 50 vitet e ardhshme shumica e popullsise se botes do jete e papune.Gjithcka do jete e automatizuar.

Per me teper shikoni videon.
 

Εmilη

~summer~
Anëtar
May 12, 2015
Postime
837
Pikët
0
Përgjigje e: Ne 50 vitet e ardhmshme 45 % e njerezve me profesionet e tanishme do jen

Do hane buke te automatizuar hahahaha.
 

light

Anëtar i ri
Anëtar
Mar 28, 2015
Postime
96
Pikët
0
Përgjigje e: Ne 50 vitet e ardhmshme 45 % e njerezve me profesionet e tanishme do jen

Do hane buke te automatizuar hahahaha.
Kush do te japi buke eshte problemi partia.Se partia ka nje kosto pastaj :d
 

Εmilη

~summer~
Anëtar
May 12, 2015
Postime
837
Pikët
0
Përgjigje e: Ne 50 vitet e ardhmshme 45 % e njerezve me profesionet e tanishme do jen

Po u automatizuam ne kete forme,pastaj buka s"do jete me poblem.
kosotja e prodhimit do ulet,sasia do shtohet,amfibet do i zhdukun.
Edhe keshtu nje bote moderne e automatizuar dembele :p
 

light

Anëtar i ri
Anëtar
Mar 28, 2015
Postime
96
Pikët
0
Përgjigje e: Ne 50 vitet e ardhmshme 45 % e njerezve me profesionet e tanishme do jen

Po u automatizuam ne kete forme,pastaj buka s"do jete me poblem.
kosotja e prodhimit do ulet,sasia do shtohet,amfibet do i zhdukun.
Edhe keshtu nje bote moderne e automatizuar dembele :p
Ka nje problem te vogel asnjegje nuk eshte falas ne ket bote
 

4x4

Anëtar i ri
Anëtar
Feb 14, 2009
Postime
682
Pikët
0
Përgjigje e: Ne 50 vitet e ardhmshme 45 % e njerezve me profesionet e tanishme do jen

Ne në Shqipëri e kemi kaluar shifrën akoma pa u bërë automatizimi.
 

SystemA

V.I.P
Anëtar
Sep 14, 2010
Postime
51,919
Pikët
113
Përgjigje e: Ne 50 vitet e ardhmshme 45 % e njerezve me profesionet e tanishme do jen

Kush do te japi buke eshte problemi partia.Se partia ka nje kosto pastaj :d
Qarli Qaplin ka qene nga me BRILIANTET qe kam pare dhe lexuar per TE.

Ketu kane shkruar ka pasur 2000 dashnore!!!!Meritonte dhjetefishin!
 

Kurt

———>
Anëtar
Aug 9, 2014
Postime
6,843
Pikët
113
Përgjigje e: Ne 50 vitet e ardhmshme 45 % e njerezve me profesionet e tanishme do jen

Do vij koha ku 90% 100% e njerzve nuk do punojn. Gjithcka do behet gati per ne. Sot eshte e mundur te ndertojn apartmente shtepi me shumice brenda pak oresh. Do vij dita ku njerzit do rrijn gjithe diten kot, pij kafe weed ushqim loz lojera apo artista por puna ska per qene e nevojshme me per njerzit.
 

SystemA

V.I.P
Anëtar
Sep 14, 2010
Postime
51,919
Pikët
113
Përgjigje e: Ne 50 vitet e ardhmshme 45 % e njerezve me profesionet e tanishme do jen

Do vij koha ku 90% 100% e njerzve nuk do punojn. Gjithcka do behet gati per ne. Sot eshte e mundur te ndertojn apartmente shtepi me shumice brenda pak oresh. Do vij dita ku njerzit do rrijn gjithe diten kot, pij kafe weed ushqim loz lojera apo artista por puna ska per qene e nevojshme me per njerzit.
Do kene edhe kete.....numer dhe kostum BARDH e ZI.
Edhe qylaf....se harrova!
 

Kurt

———>
Anëtar
Aug 9, 2014
Postime
6,843
Pikët
113
Përgjigje e: Ne 50 vitet e ardhmshme 45 % e njerezve me profesionet e tanishme do jen

Lol, Seriozisht do vij koha qe njerzit do imagjinojn brezat tone tani ne nje far mahmitje admiriuese se si e kane kaluar jeten disa individa pa punuar aspak vetem duke lozur lojera. Se si kta gjenij dembela kane menaxhuar te jetojn 100+ vjet para kohes..:D
 

Hello Kitty

❤☆҉‿★ Ŧђαήк ¥☺ů ★☆҉‿❤
Anëtar
Feb 8, 2011
Postime
10,887
Pikët
113
Përgjigje e: Ne 50 vitet e ardhmshme 45 % e njerezve me profesionet e tanishme do jen

Me gjithe shpirt do te doja qe profesionet e avokateve dhe doktorave te zevendesoheshin sa me pare nga robotat. Especially ketu ne Kanada, doktorat jane aq stupid, sa s'ka ku te veje me.

Doktori per bronkit insiston si mushka te japi ilace per astma. Mor' po nuk kam astma, kam bronkit...Jo o merre dhe mbaje ne dollap, bile nuk s'kadon aq kollaj. Pse? Sepse eshte astma specialist dhe kerkon te shesi ilacet e tij se bashku me farmacistat qe kane bere deal me pare.
Shkon tek pathologu dhe e pyet per heavy metal test dhe doktori te pyet "ca dreqin eshte kjo, s'e kam degjuar ndonjehere kete test" Shkon dhe pyet sekretaren nqs egziston ndonje test i tille...-mos-
Te pyet doktori para se te japi ilace "ke alergji nga ndonje ilac, a merr ilace apo
vitamina?" I thua qe: "jo, s'kam alergji dhe po marr keto keto vitamina dhe midis tyre marr K2.
What the hell is K2? - pyet doktoresha qe ka harxhuar 12 vjet ne shkolle dhe 120 mije dollare te behet doktor....-qesh-
J'u thua qe s'fle dot (pas nje kure me antibiotike te forte dhe trupi te kalon ne gjendje frozen eyes, syte si akull) - ai kembengul se ke depresion dhe te jep me pahir ilace per gjoja anxiety. -boh-

Lere me avokatet, qe nxjerrin edhe buallin gjoja te pafajshem, kur nuk jane ne gjendje te nxjerrin mizen nga qulli.


[ame]https://www.youtube.com/watch?v=uqH_Y1TupoQ[/ame]
 

Sopoti

V.I.P
Banned
Anëtar
Mar 7, 2013
Postime
11,121
Pikët
63
Përgjigje e: Ne 50 vitet e ardhmshme 45 % e njerezve me profesionet e tanishme do jen

Gjat.
Shume gjat eshte per mua.
Ah i vuajturi me vuajtje de mbylle.
50 vite akoma eeeee?
 

TerraN

incognito
Anëtar
Jul 3, 2012
Postime
2,036
Pikët
63
Vendndodhja
ANTAHKARANA
Përgjigje e: Ne 50 vitet e ardhmshme 45 % e njerezve me profesionet e tanishme do jen
*

Po t'i llogarisim profesionet qe kane "pjellur" gjat 30-50 viteve te fundit nuk eshte fare cudi se, nje dite, shume syresh dhe do te "vdesin".


Sa e sa mjeku ka "pjellur" gjat ketyre viteve sa qe nuk po mund t'ia dalin dot punes...meqe jane prodhuar dhe aq me shume njerez te semure...


Me nje fjale, sic e permendi Hello Kitty, prej se ka me shume mjeke ka aq me shume njerez te semure. Sikurse, sa me shume jurista...aq me shume padrejtesi...


*
 

light

Anëtar i ri
Anëtar
Mar 28, 2015
Postime
96
Pikët
0
Përgjigje e: Ne 50 vitet e ardhmshme 45 % e njerezve me profesionet e tanishme do jen

Problemi se me sistemin kapitalist qe eshte tani shumica e njerezve do jene skllever
 

Damastion

V.I.P
Anëtar
Jan 31, 2014
Postime
2,207
Pikët
48
Përgjigje e: Ne 50 vitet e ardhmshme 45 % e njerezve me profesionet e tanishme do jen

Problemi se me sistemin kapitalist qe eshte tani shumica e njerezve do jene skllever
Cuni i babit komunist;)
deshtakve ju pengon kapitalizmi!
 

light

Anëtar i ri
Anëtar
Mar 28, 2015
Postime
96
Pikët
0
Përgjigje e: Ne 50 vitet e ardhmshme 45 % e njerezve me profesionet e tanishme do jen

Cuni i babit komunist;)
deshtakve ju pengon sistemi i natyres/kapitalizmi!
Nje komunist nuk do ti thoshte enverit zog kurve dhe tradhetar i atdheut.

Boll me keto epitete shoku .
 

4x4

Anëtar i ri
Anëtar
Feb 14, 2009
Postime
682
Pikët
0
Përgjigje e: Ne 50 vitet e ardhmshme 45 % e njerezve me profesionet e tanishme do jen

Cuni i babit komunist;)
deshtakve ju pengon kapitalizmi!
Komunistët janë më kapitalistë se djepi i kapitalizmit Amerika. Do thuash ti se përse, hë thuaj përse :p Po sepse komunistët marin çdo gjë për vete e nuk ta lënë ty pikën e kapitalit. I ke parë villat me pishina e mercedezërat lluksozë të bllokqenëve para 30 viteve mo. Edhe pse emrin Komun-ist, nuk kishin gjë të përbashkët si apo me popullin, bie fjala shtëpi me qerpiç, apo arrnën në byth sa ekrani i TV Iliria :D
 

light

Anëtar i ri
Anëtar
Mar 28, 2015
Postime
96
Pikët
0
Përgjigje e: Ne 50 vitet e ardhmshme 45 % e njerezve me profesionet e tanishme do jen

Ca njerez nuk e kane idene fare si funksionon ekonomia.Lere pastaj sistemet.
 

Damastion

V.I.P
Anëtar
Jan 31, 2014
Postime
2,207
Pikët
48
Përgjigje e: Ne 50 vitet e ardhmshme 45 % e njerezve me profesionet e tanishme do jen

Komunistët janë më kapitalistë se djepi i kapitalizmit Amerika. Do thuash ti se përse, hë thuaj përse :p Po sepse komunistët marin çdo gjë për vete e nuk ta lënë ty pikën e kapitalit. I ke parë villat me pishina e mercedezërat lluksozë të bllokqenëve para 30 viteve mo. Edhe pse emrin Komun-ist, nuk kishin gjë të përbashkët si apo me popullin, bie fjala shtëpi me qerpiç, apo arrnën në byth sa ekrani i TV Iliria :D
Ata komunist qe mbeten pa grabitur vajtojne neper forume;)
 
Top