• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Nenshkruani peticionin per identifikimin e kufijve te Kosoves ne Apple

murik

peace and love
Anëtar
Jul 28, 2015
Postime
2,195
Pikët
113
Vendndodhja
philadelphia
Kjo nuk eshte pune peticionesh,por pune e qeverise se Kosoves. Kosova nuk eshte e pushtuar nga Serbia.Per c'fare punesh duhet kjo qeveri legenash?
 

Rex

gjitholog
Anëtar
Sep 1, 2010
Postime
14,470
Pikët
113
Kjo nuk eshte pune peticionesh,por pune e qeverise se Kosoves. Kosova nuk eshte e pushtuar nga Serbia.Per c'fare punesh duhet kjo qeveri legenash?
Legena padyshim, ama kerkesen e kane dergu. Gjithashtu edhe Misnistria e Puneve te Jashtme te Shqiperise. Por duhet presion me i madh nga te gjitha anet sepse jane ne loje lobime e investime te fuqishme.

Lobi shqiptar eshte dobesu shume ne SHBA koheve te fundit.
 

murik

peace and love
Anëtar
Jul 28, 2015
Postime
2,195
Pikët
113
Vendndodhja
philadelphia
Legena padyshim, ama kerkesen e kane dergu. Gjithashtu edhe Misnistria e Puneve te Jashtme te Shqiperise. Por duhet presion me i madh nga te gjitha anet sepse jane ne loje lobime e investime te fuqishme.

Lobi shqiptar eshte dobesu shume ne SHBA koheve te fundit.
nuk eshte dobesuar lobi por kane deshtuar dy shtetet shqiptare per te perfituar investime. shkaqet dihen, korrupsioni,mediokriteti,nepotizmi,krimi politik,percarja,tradhtia e interesave kombetare. nuk na bota kur nuk duam veten. sidoqofte nuk jam kunder peticioneve por politika duhet te jete ne nivel. ne sillemi sikur jemi te pushtuar. apo jemi te tille...
 
  • Like
Reactions: Rex

Rex

gjitholog
Anëtar
Sep 1, 2010
Postime
14,470
Pikët
113
nuk eshte dobesuar lobi por kane deshtuar dy shtetet shqiptare per te perfituar investime. shkaqet dihen, korrupsioni,mediokriteti,nepotizmi,krimi politik,percarja,tradhtia e interesave kombetare. nuk na bota kur nuk duam veten. sidoqofte nuk jam kunder peticioneve por politika duhet te jete ne nivel. ne sillemi sikur jemi te pushtuar. apo jemi te tille...
Jane te nderlidhura. Kur ketu ka percarje kaq te thella pozite - opozite kjo reflekton edhe te diaspora. Dikur diaspora ka qene NJE, sidomos ne SHBA, dhe e ka pasur ne fokus ceshtjen kombetare. Tani edhe ata jane bere pike e pese.
 

murik

peace and love
Anëtar
Jul 28, 2015
Postime
2,195
Pikët
113
Vendndodhja
philadelphia
Jane te nderlidhura. Kur ketu ka percarje kaq te thella pozite - opozite kjo reflekton edhe te diaspora. Dikur diaspora ka qene NJE, sidomos ne SHBA, dhe e ka pasur ne fokus ceshtjen kombetare. Tani edhe ata jane bere pike e pese.
po deri dje kishin komunizmin dhe pushtuesin si kauze,sot eshte e veshtire te lobosh per dy shtete te deshtuara shqiptare. as miqte nuk kane si na ndihmojne me ato qeveri palacosh. besoj me kupton
 

Rex

gjitholog
Anëtar
Sep 1, 2010
Postime
14,470
Pikët
113
po deri dje kishin komunizmin dhe pushtuesin si kauze,sot eshte e veshtire te lobosh per dy shtete te deshtuara shqiptare. as miqte nuk kane si na ndihmojne me ato qeveri palacosh. besoj me kupton
Jemi ne te njejtat frekuenca.
 
Top