• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Nese do te kishit ne dore ta eleminonit dicka ne kete bote cfare do ishte...?

orkidea

Anëtar i ri
Anëtar
Feb 18, 2009
Postime
215
Pikët
0
Vendndodhja
n'ajer
Përgjigje e: Nese do te kishit ne dore ta eleminonit dicka ne kete bote cfare do isht

Gabimet genetike !
 

unlovely

Anëtar i ri
Anëtar
Nov 11, 2009
Postime
483
Pikët
0
Vendndodhja
Lost in the air
Përgjigje e: Nese do te kishit ne dore ta eleminonit dicka ne kete bote cfare do isht

do eliminoja hipokrizine
 

utopia

Anëtar i ri
Anëtar
Feb 5, 2010
Postime
610
Pikët
0
Përgjigje e: Nese do te kishit ne dore ta eleminonit dicka ne kete bote cfare do isht

Asgje ... te gjitha na duhen, si te mira po ashtu dhe te keqijat! Dicka nuk lin dhe vdes kot!!! duam pa eshte ( edhe pse nuk na pelqen shpesh here)
 

SubZ

A Legend Never Dies
Anëtar
Aug 8, 2010
Postime
739
Pikët
0
Vendndodhja
Underground
Përgjigje e: Nese do te kishit ne dore ta eleminonit dicka ne kete bote cfare do isht

Une personalisht do eleminoja te gjithe ato individ qe truri i punon tek "Pedofilia"...
 

prosperpine

Anëtar i ri
Anëtar
Mar 1, 2010
Postime
24
Pikët
0
Vendndodhja
inside.my.head
Përgjigje e: Nese do te kishit ne dore ta eleminonit dicka ne kete bote cfare do isht

injorancen. ne sensin e njohurive. pas kesaj arrogancen.
kombinimi i ketyre te dyjave me jep reaksion alergjik.
 

SubZ

A Legend Never Dies
Anëtar
Aug 8, 2010
Postime
739
Pikët
0
Vendndodhja
Underground
Përgjigje e: Nese do te kishit ne dore ta eleminonit dicka ne kete bote cfare do isht

injorancen. ne sensin e njohurive. pas kesaj arrogancen.
kombinimi i ketyre te dyjave me jep reaksion alergjik.
Keto jane te keqija te domosdoshme, ketu behet balancimi i individeve ;) Nje shoqeri masive me te mira, do kishte vetem probleme...;)

Para mendo, sikur te ishin te gjithe te zgjuar dhe te afte, cfare do behej ne bote?
 

prosperpine

Anëtar i ri
Anëtar
Mar 1, 2010
Postime
24
Pikët
0
Vendndodhja
inside.my.head
Përgjigje e: Nese do te kishit ne dore ta eleminonit dicka ne kete bote cfare do isht

e thjeshte; nuk do te kishte me konflikt, dhe as nevoje per struktura qeveritare.
e kunderta plotesisht e kopshtit te edenit me pak fjale :)
 

Beaute

V.I.P
Anëtar
Jan 8, 2010
Postime
18,290
Pikët
83
Vendndodhja
Dans ton cœur mon amour
Përgjigje e: Nese do te kishit ne dore ta eleminonit dicka ne kete bote cfare do isht

Une personalisht do eleminoja te gjithe ato individ qe truri i punon tek "Pedofilia"...
Edhe un..ska gje me te ndyre nbot se kjo..
**Gjithashtu do shtoja Ligjin e Vdekjes qe ne shum Shtete nuk ekziston gje qe lejon qe njerzit te perfitojn e tbejn sipas qejfi..se n'fund te fundit Vdekje ska ;) !
 

Lela

shiraz
Anëtar
Feb 2, 2010
Postime
105
Pikët
0
Përgjigje e: Nese do te kishit ne dore ta eleminonit dicka ne kete bote cfare do isht

Para mendo, sikur te ishin te gjithe te zgjuar dhe te afte, cfare do behej ne bote?
Nuk do ishim ne dijeni te ekzistencen se injornces, gje qe sjell dhe mosdijenine e ekzistences dhe te zgjuarsise.
 

born_to_love

elektron i lire
Anëtar
Mar 6, 2010
Postime
87
Pikët
0
Vendndodhja
Greece
Përgjigje e: Nese do te kishit ne dore ta eleminonit dicka ne kete bote cfare do isht

Do mundohesha te eleminoja VARFERINE....Ka shum njerez qe jetojne duke synuar luksin ne jete por ka akoma me teper njerez qe "luftojne" ne jete thjesht per mbijetese,kete gje do doja ta eliminoja...:(
 

unlovely

Anëtar i ri
Anëtar
Nov 11, 2009
Postime
483
Pikët
0
Vendndodhja
Lost in the air
Përgjigje e: Nese do te kishit ne dore ta eleminonit dicka ne kete bote cfare do isht

materializmin do eliminoja pasi eshte perhap shum dhe keshtu dale ngadale po humbsin vlera njerezore....
 

Beaute

V.I.P
Anëtar
Jan 8, 2010
Postime
18,290
Pikët
83
Vendndodhja
Dans ton cœur mon amour
Përgjigje e: Nese do te kishit ne dore ta eleminonit dicka ne kete bote cfare do isht

Do shfarosja ata qe poshterojn te tjeret qe kan ne shpirt ligesin :mad:
 

ChocolatE_DiamonD

*BitterSweet*
Anëtar
Sep 13, 2009
Postime
458
Pikët
0
Vendndodhja
Where you cant tell me what to do
Përgjigje e: Nese do te kishit ne dore ta eleminonit dicka ne kete bote cfare do isht

se diii...ka kaq shume gjera qe me vijne ne mend pernjeheresh ..pastaj mendoj per faktin se gjithmone do jete dikush qe do jete i pakenaqur me kete zgjedhje (nese do egzistonte me te vertete) dhe qellimi eshte ta besh kte bote nje vend me te mire...

ill think some more ...i guess
 

CarpeDiem

Anëtar i ri
Anëtar
Feb 14, 2009
Postime
104
Pikët
0
Vendndodhja
Albania, Tirana
Përgjigje e: Nese do te kishit ne dore ta eleminonit dicka ne kete bote cfare do isht

Ka shume gjera ne kete bote qe duhen ndryshuar...
Une bashkohem me orkidea problemet gjenetike
 
Top