• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Nese femra do te drejtonte boten ...

Just myself

Anëtar i ri
Anëtar
Sep 15, 2009
Postime
934
Pikët
0
Vendndodhja
Ne hapat e jetes ...
Nese femra do te drejtonte boten....

Te gjithe e dime se shumica e shoqerive sot jane patriarkale, madje dhe ne shtete shume te zhvillura, por nese femra do te ishte udheheqesja eshoqerise,cfare
ndryshimi do te sillte ne bote?

A do te vije koha kur gjinia mashkullore do te konsiderohet me e dobet sesa ajo femerore? !
 

borana

Anëtar i ri
Anëtar
Feb 9, 2009
Postime
78
Pikët
0
Vendndodhja
U.S.A
Nuk mendoj se ndonjehere do te vije nje kohe e tille. Une mendoj se femra ka bere arritje te medha por perseri burri ka ate vendin me te larte ne kte bote . Mos harrojme qe burri eshte edhe krijuar i pari . Ne femrave na pelqen te bejme gjithe ligjin....ama vendin e burrave se zeme kurre .
 

Remember

Anëtar i ri
Anëtar
Feb 5, 2010
Postime
120
Pikët
0
Përgjigje e: Nese femra do te drejtonte boten ...

pytja mendoj se s`eshte shtru sakte .ca kuptimi ka kur fermat do udheheqin boten? kur te jene ne krye te shtetit ?! dihet qe femra drejton boten. ka menyrat e veta ;)
 

orkidea

Anëtar i ri
Anëtar
Feb 18, 2009
Postime
215
Pikët
0
Vendndodhja
n'ajer
Përgjigje e: Nese femra do te drejtonte boten ...

.............do dominonin stinet e Pranveres dhe Vjeshtes

 

Remember

Anëtar i ri
Anëtar
Feb 5, 2010
Postime
120
Pikët
0
Përgjigje e: Nese femra do te drejtonte boten ...

dhe Circja do i bente derra gjithe burrat hihihi vec Odisese :p
 

Angel`BoY

Atje ku ti nuk je :)
Anëtar
Jan 5, 2010
Postime
169
Pikët
0
Vendndodhja
Tirane
Përgjigje e: Nese femra do te drejtonte boten ...

Nuk besoj se do Kishte ngel me Kembe Robi GJalle Nqs Femrat do Drejtonin BOten !
 

Emilia

Anëtar i ri
Anëtar
Jan 8, 2010
Postime
56
Pikët
0
Përgjigje e: Nese femra do te drejtonte boten ...

Pse nuk jemi ne ato qe e drejtojme boten dhe mashkullin ?
;) ;) ;)
 

utopia

Anëtar i ri
Anëtar
Feb 5, 2010
Postime
610
Pikët
0
Përgjigje e: Nese femra do te drejtonte boten ...

hmmm ndonje katastrof ndoshta ?!!!
 

Meri

"Personne"
Anëtar
Sep 26, 2009
Postime
14,593
Pikët
113
Vendndodhja
Askund.
Përgjigje e: Nese femra do te drejtonte boten ...

Femrat dine te Japin Keshilla

Meshkujt dine te Marrin Vendime

ehh c'est la vie !!
 

PuffetiNa

V.I.P
Anëtar
Apr 28, 2010
Postime
14,090
Pikët
113
Përgjigje e: Nese femra do te drejtonte boten ...

looool atehere taman shkatrim i botes do behet se aq i duhet femres nese i jepet komanda :p
 

Angel`BoY

Atje ku ti nuk je :)
Anëtar
Jan 5, 2010
Postime
169
Pikët
0
Vendndodhja
Tirane
Përgjigje e: Nese femra do te drejtonte boten ...

lol hahahahahahahahhahaha Stealth jo nga kjo enderr e frikshme po nga ky makth qe do me na fut Just myself :p
Vallai sdo ishim ketu ku jemi tani po ta drejtonin femrat boten.
 

PuffetiNa

V.I.P
Anëtar
Apr 28, 2010
Postime
14,090
Pikët
113
Përgjigje e: Nese femra do te drejtonte boten ...

hehe ju dy po qajni hallin e :):) mos keni frik ne duart tua eshte edhe pak :p
 

Oxi

Anëtar i ri
Anëtar
Apr 28, 2010
Postime
276
Pikët
0
Vendndodhja
usa
femra le ta komandoje... po ishalla seshte bjonde thuaj
 
Top