• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Nga sot, Franca do t’i pezullojë mjekët e infermierët e pavaksinuar

Fshatari

Jam me Kosovën por s'jam kundër Amerikës !
Anëtar
Jul 27, 2013
Postime
11,124
Pikët
113
Macron.jpg
Presidenti i Francës, Emmanuel Macron

Qeveria franceze përballet me mosmarrëveshje me dhjetëra mijëra punëtorë shëndetësorë rreth një rregulle të re për kërkesën për vaksinim ose pezullim pa pagesë.

Duke nisura nga e mërkura, stafi i spitaleve, vozitësit e autoambulancave, punëtorët e shtëpive të kujdesit, mjekët privatë, zjarrfikësit dhe personat që kujdesen për të moshurit – grupe me gjithsej 2.7 milionë njerëz – duhet ta dëshmojnë vaksinimin me të paktën një dozë.
Presidenti i Francës, Emmanuel Macron, e lëshoi këtë urdhër dy muaj më parë, por dhjetëra mijëra pjesëtarë të këtyre sektorëve ende nuk janë vaksinuar, shkruan The Guardian.

Njëra nga sindikatat më të mëdha të sektorit publik në Francë, CGT, ka paralajmëruar se vendi do të përballet me katastrofë shëndetësore, nëse qeveria pezullon numër të madh të punëtorëve shëndetësorë.

Punëtorët shëndetësorë që janë kundër vaksinimit janë bërë bashkë me kundërshtarët e pasaportës së Covid-it, e cila kërkohet për hyrje në restorante dhe muze, duke mbajtur protesta të përjavshme në mbarë vendin gjatë dy muajve të kaluar.

Të martën, qindra persona morën pjesë në një protestë të organizuar nga sindikata para Ministrisë së Shëndetësisë në Paris.
-------------
 

Pirati

makeyourday and myday holiday !
Anëtar
Sep 28, 2010
Postime
14,967
Pikët
113
Per ata/ato qe nuk duan te punojne ne spitale, mund te ikin te punojne shites/e ne dyqane ose ne ndonje qender logjistike. Mire e ka Macaronja, qe u bene saucen bollognese 😁

Paramendo ik ne spital njeriu per sherim dhe vie ky doktori/ca ta bie vajrusin ne shtrat, et voila ta bartesh me shendet ``fumato`` edhe te tregon nje perrallen konspirative qe e ka pare ne jatuuubii ose ne tiktok.
 

Clark

Kent
Staff member
Anëtar
Oct 20, 2010
Postime
5,775
Pikët
113
Vendndodhja
Krypton
Duke par statistikat, 95% e atyre qe jane kunder vaksines jane njerezit me nivelin e grades ZH! Pra ktu futen: injorantet e pa arsimuar, dhe ato tjer qe kane probleme me trrute, me keqardhje e them kte te dyten.

Pjesa tjeter qe pretendojne qe jane te zgjuar arsimur etj etj, jane ai grup njerezish qe kane ren pre e lavazhit te trurit nga konspirativet. Po ti vesh re menyren se si llogjikojne kto tipa dhe tipe, do vereni qe mendja dhe truri i tyre ka nje ngjashmeri te pa pare me bythen!
 

Lois

Off
Anëtar
Jun 27, 2021
Postime
4,895
Pikët
113
Duke par statistikat, 95% e atyre qe jane kunder vaksines jane njerezit me nivelin e grades ZH! Pra ktu futen: injorantet e pa arsimuar, dhe ato tjer qe kane probleme me trrute, me keqardhje e them kte te dyten.

Pjesa tjeter qe pretendojne qe jane te zgjuar arsimur etj etj, jane ai grup njerezish qe kane ren pre e lavazhit te trurit nga konspirativet. Po ti vesh re menyren se si llogjikojne kto tipa dhe tipe, do vereni qe mendja dhe truri i tyre ka nje ngjashmeri te pa pare me bythen!
Kush ti paska ngritur nervat 😝😝
 

Bad_Teacher

V.I.P
Anëtar
Dec 11, 2012
Postime
25,801
Pikët
113
Duke par statistikat, 95% e atyre qe jane kunder vaksines jane njerezit me nivelin e grades ZH! Pra ktu futen: injorantet e pa arsimuar, dhe ato tjer qe kane probleme me trrute, me keqardhje e them kte te dyten.

Pjesa tjeter qe pretendojne qe jane te zgjuar arsimur etj etj, jane ai grup njerezish qe kane ren pre e lavazhit te trurit nga konspirativet. Po ti vesh re menyren se si llogjikojne kto tipa dhe tipe, do vereni qe mendja dhe truri i tyre ka nje ngjashmeri te pa pare me bythen!
Ti psh si i vaksinum nje nivel zh paske dhe ti. Te dalesh ne konkluzione te tilla dmrh ke guxim budallai.
 

Pirati

makeyourday and myday holiday !
Anëtar
Sep 28, 2010
Postime
14,967
Pikët
113
Next stepp, mesuesat tek dera e shkolles, o merr shiringen ketu, o e shikon ate deren e hyrjes....get out of here, juuuu, juuuu coronapipell vajrus ``fumato``
 

Bad_Teacher

V.I.P
Anëtar
Dec 11, 2012
Postime
25,801
Pikët
113
Next stepp, mesuesat tek dera e shkolles, o merr shiringen ketu, o e shikon ate deren e hyrjes....get out of here, juuuu, juuuu coronapipell vajrus ``fumato``
Te duket gje pas vaxx sikur je me I zgjut tani?? Se e kam vene re tek ca te vaksinum kohet e fundit. They start to believe n have a scary confidence… lol
 

Pirati

makeyourday and myday holiday !
Anëtar
Sep 28, 2010
Postime
14,967
Pikët
113
Te duket gje pas vaxx sikur je me I zgjut tani?? Se e kam vene re tek ca te vaksinum kohet e fundit. They start to believe n have a scary confidence… lol
Ai Fauqi i Juesit po thone qe ka bere gati Cowboys-at duke i ndjekur me litare ne avenye street, ke te kapin dy dozat me nje shiringe- mix coctail moderna-pfizer ``fumato``

1631709862174.png
 

Pirati

makeyourday and myday holiday !
Anëtar
Sep 28, 2010
Postime
14,967
Pikët
113
Sot Makaroni perseri lajmeroj, qe kishin vrare nje komandant te ISIS-it, ama e vaksionuam tha pleheren se çohet pastaj ec si zombie.
 

Persona

:)
Anëtar
Jan 31, 2012
Postime
17,834
Pikët
113
Nuk kthjellohen dot me. Le te shesin banane.
Ca te besh...ne situata te tilla te veshtira dhe te jashtezakonshme dalin ne pah te gjitha mangesite dhe pikat e dobta. Per kete gje ka sherbyer pandemia, per te na hapur syte...
 

Marya

V.I.P
Anëtar
Mar 31, 2011
Postime
12,772
Pikët
113
Te gjithe po nderrojne vendet e punes...jo se po e lejne... ketu ku zrdha nga 8 persona qe ishkn 5 demudionuan ne te njejten kohe kaq e larte idhte presioni dhe ngarkesa ne pune...jo we kand profesionin..Njerezit mendojne se duke nderruar pune dovu largohen problemeve...por te njejrat do gjejne kudo qe shkojne..se kjo eshte situata
 

Persona

:)
Anëtar
Jan 31, 2012
Postime
17,834
Pikët
113
Te gjithe po nderrojne vendet e punes...jo se po e lejne... ketu ku zrdha nga 8 persona qe ishkn 5 demudionuan ne te njejten kohe kaq e larte idhte presioni dhe ngarkesa ne pune...jo we kand profesionin..Njerezit mendojne se duke nderruar pune dovu largohen problemeve...por te njejrat do gjejne kudo qe shkojne..se kjo eshte situata
Puna eshte pune m... kudo. Kot cuditeni me mua kur them qe nuk e dua punen. :)
 

thirsty

V.I.P
Anëtar
Mar 15, 2011
Postime
41,235
Pikët
113
Duke par statistikat, 95% e atyre qe jane kunder vaksines jane njerezit me nivelin e grades ZH! Pra ktu futen: injorantet e pa arsimuar, dhe ato tjer qe kane probleme me trrute, me keqardhje e them kte te dyten.

Pjesa tjeter qe pretendojne qe jane te zgjuar arsimur etj etj, jane ai grup njerezish qe kane ren pre e lavazhit te trurit nga konspirativet. Po ti vesh re menyren se si llogjikojne kto tipa dhe tipe, do vereni qe mendja dhe truri i tyre ka nje ngjashmeri te pa pare me bythen!
Where da brain cells at 🤪 🤪 🤪
 
Top